Vyhláška o bezpečnostních úrovních pro využívání cloud computingu orgány veřejné moci

Dne 31. 8. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 315/2021 Sb. vyhláška o bezpečnostních úrovních pro využívání cloud computingu orgány veřejné moci.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost jí podle § 6 písm. e) zákona o kybernetické bezpečnosti stanovil, jak její název napovídá, bezpečnostní úrovně pro využívání cloud computingu orgány veřejné moci. Vedle souvisejících definic vyhláška v podrobnostech vymezuje samotné bezpečnostní úrovně, zařazení poptávaného cloud computingu do bezpečnostní úrovně, úrovně a oblasti dopadu pro zařazení poptávaného cloud computingu do bezpečnostní úrovně, a nakonec skupiny kritérií pro oblast dopadu B. Ochrana osobních údajů.

Jak NÚKIB doplňuje, nová vyhláška byla připravena v souvislosti s přijetím zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s další elektronizací postupů orgánů veřejné moci, jenž byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 261/2021 Sb. Cílem úřadu bylo prostřednictvím nové vyhlášky vytvořit přehledný a jednoduchý právní rámec, jenž umožní orgánu veřejné moci ohodnocení významnosti informačního či komunikačního systému, který chce provozovat prostřednictvím služeb cloud computingu, a to z hlediska nejhorších možných dopadů v případě narušení důvěrnosti, dostupnosti či integrity daného systému nebo jeho části, a zařazení poptávaného cloud computingu s ohledem na tuto významnost do příslušné bezpečnostní úrovně.

Své účinnosti vyhláška nabyla dnem 1. 9. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu