Vyhláška o některých formulářových podáních v oblasti působnosti orgánů Celní správy České republiky

Dne 23. 11. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 458/2020 Sb. vyhláška o některých formulářových podáních v oblasti působnosti orgánů Celní správy České republiky.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo financí jí v intencích § 72 odst. 4 a 5 daňového řádu stanoví v případě formulářových podání pro spotřební daně, daň ze zemního plynu a některých dalších plynů, daň z pevných paliv, daň z elektřiny a oblast distribuce pohonných hmot podrobnosti obecných náležitostí podání a požadovaných údajů, formát elektronického formulářového podání a vzor formulářového podání. 

Také v tomto případě jde přitom o reakci Ministerstva financí na zákon novelizující daňový řád a další daňové zákony publikovaný se Sbírce zákonů pod č. 283/2020 Sb. (respektive přesněji, na jím nově formulovaný § 72 daňového řádu), který je účinný od počátku příštího roku.

Také právě publikovaná vyhláška v návaznosti na to své účinnosti nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Dne 6. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 157/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 490/2020 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu