Vyhláška o odměně a náhradě hotových výdajů konzultanta přibraného pro účely trestního řízení

Dne 7. 12. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 508/2020 Sb. vyhláška o odměně a náhradě hotových výdajů konzultanta přibraného pro účely trestního řízení.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo spravedlnosti ji vydává podle od počátku roku 2021 nově zařazeného § 157 odst. 4 trestního řádu, dle něhož konzultantovi, který má znalost ze speciálního oboru a jehož odborné pomoci může státní zástupce nebo policejní orgán v závažných a skutkově složitých věcech využít, náleží za poskytnutí odborné pomoci odměna a náhrada hotových výdajů, které v přímé souvislosti s poskytováním této odborné pomoci účelně vynaložil.

Nová vyhláška pak v podrobnostech upravuje výši a způsob určení odměny takového konzultanta přibraného orgánem činným v trestním řízení pro účely trestního řízení, výši a způsob určení náhrady účelně vynaložených hotových výdajů konzultanta, a nakonec způsob výplaty zmíněných odměn a náhrad.

Své účinnosti vyhláška nabývá dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Novela prováděcí vyhlášky k zákonu o sčítání lidu

Dne 6. 4. 2021 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 157/2021 Sb. vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 490/2020 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 332/2020 Sb., o sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 a o změně zákona č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu