Vyhláška o provádění adaptačně-integračních kurzů

Dne 11. 12. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 520/2020 Sb. vyhláška o provádění adaptačně-integračních kurzů.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Vyhláška je Ministerstvem vnitra vydána k provedení k provedení § 155b odst. 1 a 5 až 7 zákona o pobytu cizinců na území České republiky, jenž na základě novely publikované ve Sbírce zákonů pod č. 176/2019 Sb. nabyl k 1. 1. 2021 své účinnosti. Primárně stanovuje, že centra na podporu integrace cizinců v adaptačně-integračním kurzu seznámí cizince s jejich právy a povinnostmi souvisejícími s pobytem na území, se základními hodnotami České republiky, s místními poměry a s kulturními zvyklostmi převládajícími v České republice. V souladu s tím mají být od počátku roku 2021 takové adaptačně-integrační kurzy spuštěny, pročež bylo nutné vydat prováděcí právní předpis stanovící podrobnosti provádění těchto kurzů.

Nová vyhláška tedy institut adaptačně-integračních kurzů  konkretizuje, přičemž stanovuje požadavky na organizační zajištění adaptačně-integračního kurzu zajišťovaného centrem na podporu integrace cizinců, výši úhrady za účast cizince na kurzu, obsahovou náplň a časový rozsah kurzu, podmínky absolvování kurzu cizincem, povinné náležitosti dokladu o absolvování kurzu, požadavky na odbornou způsobilost lektora kurzu a tlumočníka kurzu, a nakonec obsah, rozsah a další náležitosti zkoušek pro lektory a tlumočníky a způsob jejich provádění a hodnocení.

Své účinnosti vyhláška nabyla dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu