Vyhláška o územních pracovištích celních úřadů, která se nenacházejí v jejich sídlech

Dne 31. 7. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 328/2020 Sb. vyhláška o územních pracovištích celních úřadů, která se nenacházejí v jejich sídlech.

Mgr. Martin Glogarprávník a analytik oddělení právních systémů , ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo financí jí v intencích zákona o Celní správě České republiky nově stanovuje seznam územních pracovišť celních úřadů, která se nenacházejí v jejich sídlech. Nahrazuje tím dosavadní právní úpravu prezentovanou vyhláškou č. 285/2012 Sb. shodného názvu, jež se s účinností nové vyhlášky zrušuje.

Ministerstvo vysvětluje, že bylo vedeno snahou efektivněji využít příslušné personální kapacity. Proto bylo v rámci systematizace 10 dosavadních územních pracovišť celních úřadů, která se nenacházely v jejich sídlech, zrušeno s tím, že uvolněné personální kapacity v podobě zaměstnanců budou lépe využity při výkonu činností kontrolních a dohledových. Doplňuje, že volba konkrétních územních pracovišť, jež se ruší, byla provedena na základě hodnocení dopadů regulace. V jeho rámci byla relevantní územní pracoviště zejména podrobena testu efektivity, přičemž ta územní pracoviště, která tímto testem neprošla, byla zrušena.  

Vydání nové vyhlášky namísto novelizace stávající přitom ministerstvo dle důvodové zprávy pokládalo za z legislativního pohledu efektivnější a pro adresáty normy přehlednější a srozumitelnější. 

Nová vyhláška své účinnosti nabyla dnem 1. 8. 2020.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři