Vyhláška o územních pracovištích Dopravního a energetického stavebního úřadu

Dne 21. 2. 2024 své účinnosti nabyla vyhláška o územních pracovištích Dopravního a energetického stavebního úřadu. Ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv byla publikována pod č. 32/2024 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Zrychlení vyvlastnění
Foto: Pixabay
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Byla Ministerstvem dopravy vydána k provedení § 17 zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů, jenž vymezuje, že Dopravní a energetický stavební úřad je správním úřadem s celostátní působností ve věcech stavebního řádu podřízený Ministerstvu dopravy, přičemž jeho sídlem je Praha. 

Předpokládá dále, že jeho územní pracoviště stanoví Ministerstvo dopravy vyhláškou, což ministerstvo prostřednictvím právě této vyhlášky učinilo. Ta konkrétně určuje, že se územní pracoviště Dopravního a energetického stavebního úřadu stanovují v Praze, Plzni a Olomouci.

Důvodová zpráva k vyhlášce pak přibližuje, že v rámci přípravy Dopravního a energetického stavebního úřadu bylo vyhodnoceno, že největším problémem zakládání nového úřadu je jeho odborné personální zabezpečení, přičemž s ohledem na předpokládanou delimitaci státních úředníků dosud vykonávajících agendu speciálního stavebního úřadu Ministerstvo dopravy předpokládalo vznik územních pracovišť tohoto Dopravního a energetického stavebního úřadu v Praze, Plzni a Olomouci, kde dosud působila většina speciálních stavebních úřadů, z nichž výkon agendy na Dopravní a energetický stavební úřad přešel.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články