Vyhláška o zdravotní způsobilosti ve vnitrozemské plavbě

Dnem 1. 3. 2023 své účinnosti nabyla vyhláška o zdravotní způsobilosti ve vnitrozemské plavbě. Ve Sbírce zákonů byla publikována pod č. 11/2023 Sb.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo zdravotnictví jí k provedení § 24k odst. 9, § 24w odst. 9 a § 26h odst. 9 zákona o vnitrozemské plavbě nově upravuje podmínky zdravotní způsobilosti žadatele o udělení plného oprávnění k výkonu funkce člena posádky plavidla a držitele osvědčení Evropské unie o kvalifikaci člena posádky plavidla, a dále podmínky zdravotní způsobilosti žadatele o udělení zúženého oprávnění k výkonu funkce člena posádky plavidla, žadatele o udělení oprávnění k obsluze plovoucího stroje, žadatele o udělení oprávnění k vedení malého plavidla, žadatele o udělení oprávnění k vedení rekreačního plavidla a držitele průkazu způsobilosti člena posádky plavidla, držitele průkazu způsobilosti strojmistra, držitele průkazu způsobilosti vůdce malého plavidla a držitele mezinárodního průkazu způsobilosti vůdce rekreačního plavidla. 

Nová právní úprava byla přitom přijata v návaznosti na změny, jež přinesla rozsáhlá novela zákona o vnitrozemské plavbě publikovaná ve Sbírce zákonů pod č. 372/2022 Sb. Ta, v souladu s rekodifikací příslušných evropských předpisů, měla přinést koncepčně novou, poměrně rozsáhlou a strukturovanou právní úpravu způsobilosti osob k vedení a obsluze plavidla, případně k výkonu některých specifických činností s provozováním plavidla souvisejících.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články