Vyhláška stanovící poplatky za poskytování a přístup k českým technickým normám

Dne 23. 12. 2020 byla ve Sbírce zákonů publikována pod č. 571/2020 Sb. vyhláška, kterou se stanoví poplatky za poskytování a přístup k českým technickým normám a jiným technickým dokumentům.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Redakce
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Ministerstvo průmyslu a obchodu vysvětluje, že jde o jeho reakci na novelu zákona o technických požadavcích na výrobky publikovanou ve Sbírce zákonů pod č. 526/2020 Sb., na základě které jsou s účinností od počátku tohoto roku ústřední orgány státní správy povinny zajistit dostupnost technické normy, pokud byla zezávazněna právním předpisem v jejich působnosti. Dle této nové úpravy má poskytovatel, jímž je Česká agentura pro standardizaci, na základě sponzorovaného přístupu zajistit určeným uživatelům přístup k normám ve zvláštním režimu, přičemž ústřední správní orgán (sponzor) se zavazuje zaplatit za to stanovenou cenu.

Vyhláška pak stanovuje výše poplatku za poskytnutí českých technických norem a jiných technických dokumentů, výše poplatku za přístup do databáze a výše poplatku za sponzorovaný přístup k českým technickým normám a jiným technickým dokumentům.

Své účinnosti nabyla společně s výše uvedenou novelou, tedy dnem 1. 1. 2021.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články