Novela směrnice o řidičských průkazech

Dne 25.4.2015 byla v Úředním věstníku EU, řada L, č. 107, str. 68 an., zveřejněna směrnice Komise (EU) 2015/653 ze dne 24.4.2015, kterou se mění směrnice Evropského parlamentu a Rady 2006/126/ES o řidičských průkazech.

právník a analytik oddělení právních systémů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Náhled dokumentu v právním informačním systému CODEXIS

Novelizace vychází ze základní premisy, že kódy a podkódy uvedené v příloze novelizované směrnice je potřeba, vzhledem k technickému a vědeckému pokroku, aktualizovat, a to především v oblasti přizpůsobení vozidla a technické podpory pro řidiče se zdravotním postižením. Jde o to, že díky moderním technologiím je nyní už často možné, aby řidiči se zdravotním postižením ovládali určité běžné vozidlo bez technické úpravy, jen s pomocí omezené síly. Aby tak byla snížena zátěž pro řidiče se zdravotním postižením a zvýšena jejich flexibilita, ovšemže při stálém požadavku na zajištění bezpečného ovládání vozidla, zavádí se kódy, které dovolují řídit vozidla, pro jejichž řízení je postačující maximální síla, již je řidič schopen vyvinout. Dochází k celkové změně struktury kódů, kdy některé jsou odstraňovány či slučovány, pro jiné jsou vytvářeny nové oddíly. Další ze změn směřuje k zavedení a akceptaci alkoholových imobilizérů.

Směrnice vstoupila v platnost dnem 15.5.2015, členské státy jsou povinny uvést v účinnost právní a správní předpisy nezbytné pro dosažení souladu s ní do 1.1.2017.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu