Prvním státním tajemníkům vyprší mandát, budou výběrová řízení

Praha 13. ledna (ČTK) - Na čtyřech ministerstvech a úřadu vlády budou vybírat nové státní tajemníky. Těm, co složili před pěti lety slib jako první po přijetí služebního zákona, vyprší v dubnu mandáty. Návrh na vypsání výběrových řízení spolu s informací, že během roku čeká výběrové řízení ještě tři resorty, schválila dnes vláda. O postoji kabinetu informoval tiskový odbor vlády.

ČTK Česká tisková kancelář

Výběrová řízení týkající se nejvyšších služebních pozic se během roku uskuteční na osmi ze 14 ministerstev a úřadu vlády. Náměstek ministra pro státní službu Josef Postránecký byl do funkce takzvaného superúředníka jmenován k 1. únoru 2015 na šest let. Podle zákona přitom platí, že nikdo nemůže být náměstkem pro státní službu jmenován více než jednou. U státních tajemníků na ministerstvech zákon podobné ustanovení neobsahuje.

V první vlně se výběrová řízení uskuteční podle dokumentu připraveného pro jednání kabinetu na ministerstvech vnitra, kultury, obrany a pro místní rozvoj a na úřadu vlády. Půjde o místo na ministerstvu vnitra, kde je státním tajemníkem Jiří Kaucký od 7. dubna 2015. Na ministerstvu kultury složil slib Zdeněk Novák 9. dubna 2015. Petrovi Vančurovi na ministerstvu obrany vyprší pětiletý mandát 14. dubna, Petrovi Špirhanzlovi na úřadu vlády 20. dubna a Zdeňce Pikešové na ministerstvu pro místní rozvoj 24. dubna.

Na ministerstvu spravedlnosti je státním tajemníkem Jan Lišák od 27. května 2015, na ministerstvu školství Jindřich Fryč od 24. června téhož roku a na ministerstvo životního prostředí přišel jako státní tajemník Jan Landa 1. listopadu 2015.

Po vyhlášení výběrových řízení budou mít podle návrhu uchazeči 20 dnů na podání žádosti. Po provedených pohovorech bude v každém výběrovém řízení uzavřena dohoda o výběru nejvhodnějšího žadatele na základě zákona o státní službě mezi příslušným ministrem, ministryní či vedoucí úřadu vlády jako bezprostředně nadřízenými představenými a náměstkem ministra vnitra pro státní službu jako služebním orgánem, uvádí dokument. Příslušný ministr následně předloží vládě návrh k jmenování vybraného uchazeče na služební místo státního tajemníka v příslušném úřadu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři