Štěch by chtěl, aby měl Senát delší lhůtu na projednávání zákonů

Praha 19. listopadu (ČTK) - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se vyslovil pro prodloužení lhůty, kterou má horní komora pro projednání zákonů. Na tiskové konferenci po dnešním opětovném zvolení do čela Senátu uvedl, že delší doba pro posouzení předloh by vedla ke zkvalitnění legislativy.

Česká tisková kancelář

Senát má nyní na projednání zákonů, které mu pošle Sněmovna, 30 dnů. Před tím, než se dostanou na senátní plénum, což je podle Štěcha špička ledovce práce horní komory, je posuzují výbory.

Lhůta by se měla podle předsedy horní komory prodloužit aspoň na 40 dnů. Ideální by byla podle něho ale 50 až 60 dnů.

"Vidím to jako takový zásadní požadavek, o kterém budu jednat s partnery ve Sněmovně," řekl Štěch. Záležitost by chtěl otevřít i na jednání koaliční rady.

Aby byla lhůta prodloužena, musela by se upravit ústava. Ústavní změny schvaluje dolní i horní komora třípětinovou většinou.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon
Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními

Bezpečnost práce s rizikovými zařízeními upraví nový zákon

Praha 5. dubna (ČTK) - Podmínky práce s vyhrazenými zařízeními upraví v tuzemsku nový zákon, který je ve Sněmovně před schvalováním. Týkat se má zdvihacích, elektrických, plynových a tlakových zařízení, která například při nesprávném použití nebo nevhodném provozování představují závažné ohrožení životů, zdraví nebo životního prostředí.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu