senát

Senát chce větší ochranu zákazníků na trhu s energiemi, posoudí to Sněmovna
energie senát ochrana zákazníka

Senát chce větší ochranu zákazníků na trhu s energiemi, posoudí to Sněmovna

Senát chce širší ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků na trhu s energiemi. Novelu energetického zákona, která má přísnější pravidla přinést, proto dnes vrátil Sněmovně s pozměňovacím návrhem. Předloha zavádí zejména registr zprostředkovatelů nabídek energií a zprostředkovatelskou činnost v energetice jako nový druh podnikání na základě oprávnění Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Ve sněmovní verzi novely nemusí mít zprostředkovatelskou licenci ty společnosti, které za účelem zprostředkování dodávek energií zakládají jejich dodavatelé. Senátem schválený návrh naopak zavádí povinnost mít licenci i pro ně.

ČTK
Senát možná ještě rozšíří ochranu zákazníků na trhu s energiemi
senát energie zákon

Senát možná ještě rozšíří ochranu zákazníků na trhu s energiemi

Senát by mohl ve středu ještě více rozšířit ochranu zákazníků na trhu s energiemi. Pokračovat bude v přerušeném projednávání novely energetického zákona, která má lépe chránit spotřebitele před nekalými praktikami některých obchodníků s energiemi. Na návrh svého předsedy Miloše Vystrčila (ODS) by Senát mohl tuto ochranu ještě rozšířit. Zatímco nyní se návrh týká pouze spotřebitelů a podnikajících osob, podle Vystrčilova návrhu by se měl rozšířit na všechny zákazníky, tedy i firmy nebo obce. Návrh předsedy Senátu má ČTK k dispozici.

ČTK
Senátoři žádají Ústavní soud o změnu u sbírky vyhlášek obcí, vnitro je proti

Senátoři žádají Ústavní soud o změnu u sbírky vyhlášek obcí, vnitro je proti

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) doporučil vládě, aby u Ústavního soudu vstoupila do řízení o návrhu skupiny senátorů, kteří usilují o změnu pravidel nové sbírky vyhlášek obcí a krajů. Hamáček chce podpořit zamítnutí návrhu. Vyplývá to z materiálu, který má ČTK k dispozici a který vláda projedná v pondělí.

ČTK
Senát asi schválí občanky s otisky prstů a ženská příjmení v mužském tvaru
Senát asi schválí občanky s otisky prstů a ženská příjmení v mužském tvaru

Senát asi schválí občanky s otisky prstů a ženská příjmení v mužském tvaru

Praha 30. června (ČTK) - Senát pravděpodobně schválí návrh zákona, podle něhož lidé budou už letos dostávat občanské průkazy s čipy, na nichž budou jejich otisky prstů. Podpoří také související novelu, podle níž by si všechny Češky mohly nechat úředně zapsat své příjmení v mužské podobě.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu