Summit Koncepce BIM 2019

Koncepce digitalizace ekonomiky a společnosti má za cíl zajistit dlouhodobou konkurenceschopnost a prosperitu. Digitalizace českého stavebnictví, založená na implementaci Koncepce BIM je cestou, jak dosáhnout očekávané efektivity jednak celého stavebnictví, ale i procesu zadávání veřejných zakázek a následné provozování staveb a objektů. Transformace celého odvětví na Stavebnictví 4.0 je nezbytnou podmínkou pro úspěšné fungování celého odvětví v česku, EU i v celé Evropě.

Reprezentativní mezinárodní konference věnovaná implementaci Koncepce BIM do českého stavebnictví se koná 21. listopadu 2019 v Praze a bude se věnovat důležitým tématům, která jsou definována ve vládní strategii Digitální Česko a ve vládním usnesení o zavádění Koncepce BIM do českého stavebnictví.

Už příští měsíc - konkrétně 21. listopadu 2019 - se v Praze koná první opravdu mezinárodní konference, věnovaná implementaci metody BIM do českého stavebnictví - Summit Koncepce BIM 2022. Konference konaná za účasti Karla Havlíčka - ministra průmyslu a obchodu ČR, a Vladimíra Dzurilly - vládního zmocněnce pro digitalizaci, se bude věnovat tématům, která postupně změní tvář českého stavebnictví. Jak zastoupení vládních představitelů, tak skladba programu dokumentují důležitost a význam digitalizace, jejíž součástí je implementace Koncepce BIM. V rámci bloku Koncepce BIM v ČR – plán pro druhou polovinu, aktuální výstupy – agentura ČAS pak k tématu smluvních standardů a zadávání zakázek vystoupí JUDr. Lukáš Klee - Vedoucí pracovní skupiny PS02 odboru Koncepce BIM. 

O své zkušenosti i postřehy se podělí i řada zahraničních řečníků – reprezentantů vládních úřadů ze zemí s pokročilou digitalizací. Zahraniční hosté poskytnou možnost srovnání ČR s Evropou v postupu implementace BIM. Jaký si český postup implementace metody BIM stojí ve srovnání s Evropou?

Na své si přijde každý účastník Summitu, protože témata, kterým se konference věnuje, budou znamenat v horizontu 2 roků významnou konkurenční výhodu. 

Program bude soustředěn zejména na vládní přínos pro rozvoj českého stavebnictví pomocí digitalizace a na podporu transformace na Stavebnictví 4.0. Konference je svým zaměřením, tématy i výběrem řečníků určena odborné veřejnosti z podnikatelské sféry a odborníkům z veřejného sektoru a státní správy.

Více informací k dispozici na http://summitkoncepcebim.cz

       

Hodnocení článku
100%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Sdílejte článek
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři