Google vyzval soud EU, aby zrušil pokutu 1,49 miliardy eur od Evropské komise

Brusel/Lucemburk 2. května (ČTK) - Americká internetová společnost Google dnes vyzvala Tribunál Soudního dvora Evropské unie, aby zrušil pokutu 1,49 miliardy eur (téměř 37 miliard Kč), kterou firmě před třemi lety vyměřila Evropská komise (EK) za omezování konkurentů na trhu s internetovou reklamou.

Česká tisková kancelář
Foto: Canva

Informovala o tom agentura Reuters. Komise pokutu oznámila v březnu 2019, Google se proti jejímu rozhodnutí následně odvolal. Dnes začalo třídenní soudní slyšení ohledně tohoto odvolání. Google v soudních dokumentech tvrdí, že evropští regulátoři situaci na trhu s internetovou reklamou posoudili chybně.

Google, který provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač na světě, dostal v posledních letech od EK za porušování pravidel hospodářské soutěže už tři pokuty v celkovém objemu 8,25 miliardy eur (asi 203 miliard Kč).   

Loni Tribunál EU zamítl odvolání Googlu proti pokutě 2,42 miliardy eur, kterou komise firmě vyměřila v roce 2017 za zneužívání dominantního postavení na trhu. Evropští regulátoři tehdy došli k závěru, že firma ve výsledcích internetového vyhledávání systematicky zvýhodňuje vlastní produkt umožňující srovnávání obchodních nabídek, čímž poškozuje konkurenci i spotřebitele.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články