evropská unie

Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva
Evropská unie Polsko dodržování unijní právo

Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva

Na 3500 polských soudců a prokurátorů podepsalo výzvu, ve které žádají polské úřady, aby se řídily nedávným rozhodnutím Soudního dvora EU a zastavily činnost sporné disciplinární komory polského nejvyššího soudu. Unijní soud v polovině července shledal, že disciplinární režim polských soudců je v rozporu s právem Evropské unie. S odkazem na polský server OKO.press o tom dnes informoval EUobserver.

ČTK
EK zahájila kvůli autorským právům kroky proti 23 zemím, včetně Česka
autorské právo evropská komise

EK zahájila kvůli autorským právům kroky proti 23 zemím, včetně Česka

Evropská komise (EK) pohrozila 23 zemím EU, že je může postavit před soud, protože se opozdily se zapracováním důležitých unijních pravidel o autorských právech do svých národních zákonů. Vyzvala je zároveň, aby toto zpoždění vysvětlily. Mezi uvedené země patří i Česká republika. Cílem směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu je zajistit rovné podmínky mezi kreativním odvětvím EU, jehož hodnota se pohybuje v řádu bilionů eur, a internetovými platformami jako Google a Facebook, uvedla agentura Reuters.

ČTK
EK: Česko pokročilo v reformě soudnictví, problémy má se střetem zájmů
Evropská komise, hodnocení stavu právního státu

EK: Česko pokročilo v reformě soudnictví, problémy má se střetem zájmů

Brusel 20. července (zpravodaj ČTK) - Česká republika sice za poslední rok pokročila v reformách soudnictví, stále však efektivně neřeší střety zájmů na nejvyšší vládní úrovni. Vyplývá to z druhého ročního hodnocení stavu právního státu ve všech 27 zemích Evropské unie, které dnes zveřejnila Evropská komise.

ČTK
Evropští obránci spotřebitelů si stěžují na WhatsApp u Evropské komise
spotřebitel whatsapp  evropská komise

Evropští obránci spotřebitelů si stěžují na WhatsApp u Evropské komise

Evropští obránci spotřebitelů si stěžují na WhatsApp u Evropské komise (EK). Nelíbí se jim způsob, jak komunikační služba uživatele přiměla k přijetí nových pravidel ochrany údajů. Ta jsou podle nich navíc formulována tak vágně, že uživatel nemůže chápat, co vše z nich vyplývá, což by odporovalo evropským zákonům na ochranu spotřebitelů. Ty vyžadují jasnou a transparentní komunikaci. Stížnost na firmu, kterou vlastní sociální síť Facebook, včera EK a evropské síti orgánů na ochranu spotřebitele podalo sdružení BEUC zastřešující spotřebitelské organizace napříč Evropou.

ČTK
Rozhovor: Jan Exner – Olympijské hry v Tokiu budou, budou bezpečné a budou skvělé
Jan Exner

Rozhovor: Jan Exner – Olympijské hry v Tokiu budou, budou bezpečné a budou skvělé

V dnešním rozhovoru otevřeme pro Právní prostor neobvyklé téma – olympijské hry. I zde najdou právníci své uplatnění. JUDr. Jan Exner, právník Českého olympijského výboru a doktorand na katedře evropského práva PF UK čtenářům přiblíží opatření, se kterými se musí všichni členové Českého olympijského týmu vypořádat před začátkem olympijských her v Tokiu i v jejich průběhu.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu