Vláda schválila věcný záměr nového zákona o účetnictví

Praha 5. října (ČTK) - Použití mezinárodních účetních standardů při sestavování účetní závěrky by mělo být rozšířeno na banky, vybrané finanční instituce a pojišťovny. Ty již dnes předávají dohledovým orgánům informace podle těchto standardů. Zároveň firmy, které využívají mezinárodní účetní standardy a využijí je i pro stanovení základu daně z příjmu, by měly nižší administrativní zátěž. Vyplývá to z návrhu věcného záměru nového zákona o účetnictví, který dnes schválila vláda. Na twitteru o tom informovalo ministerstvo financí.

ČTK Česká tisková kancelář

"Chceme moderní zákon o účetnictví, který umožní lépe reagovat na nové i stávající trendy v oblasti účetnictví. Návrh počítá s rozšířením použití mezinárodních standardů a digitalizací účetnictví. Díky tomu snížíme administrativní zátěž a zvýšíme konkurenceschopnost našich firem," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Podle MF věcný záměr odráží mezinárodní trendy v účetnictví i rozvoj informačních technologií v účetnictví, včetně digitalizace a robotizace účetnictví a jeho procesů.

Návrh počítá dále s vymezením základních účetních zásad a významných pojmů přímo v zákoně o účetnictví. Podle MF jde v tomto případě o dlouhodobý požadavek odborníků kvůli zvýšení právní jistoty firem při zpracování účetnictví.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři