Přispěvky autora

doc. JUDr. ICLic. Záboj Horák, LL.M., Ph.D.Katedra právních dějin Právnické fakulty UK v Praze
ČlánkyOstatnídoc. JUDr. ICLic. Záboj Horák, LL.M., Ph.D.05.06.2020

Duchovní péče v ozbrojených silách na území českých zemí v letech 1913–1950

Autor se zabývá duchovní péčí poskytovanou náboženskými společenstvími ve prospěch ozbrojených sil na území českých zemí od předehry k první světové válce v roce 1913 až do její likvidace komunistickou diktaturou na podzim roku 1950. Věnuje se působení českých a slovenských vojenských kaplanů v rakousko-uherské armádě a duchovních v československých legiích v Rusku a v Itálii.
ČlánkyOstatnídoc. JUDr. ICLic. Záboj Horák, LL.M., Ph.D.14.03.2019

Duchovní péče ve věznici Vídeň - Josefstadt

Předmětem následujících řádků je duchovní péče, kterou poskytují náboženská společenství a jejich členové ve prospěch obviněných a odsouzených v největší rakouské věznici Vídeň-Josefstadt. Ta se nalézá v centrální oblasti města Vídně, nedaleko historické budovy vídeňské univerzity a kostela zvaného Votivkirche.
ČlánkyOstatnídoc. JUDr. ICLic. Záboj Horák, LL.M., Ph.D.22.06.2017

Naléhavost změn právní úpravy postavení církevních škol

Autor navrhuje zrušení zákona č. 3/2002 Sb. a jeho nahrazení novým. Nový zákon o svobodě náboženské víry má rozšířit právo na zřizování církevních škol na všechna registrovaná náboženská společenství a sjednotit právní úpravu postavení církevních škol. Má umožnit, aby se církevní školy staly právnickými osobami odvozenými od náboženských společenství a byly evi¬dovány v témže rejstříku jako ostatní subjekty odvozené od náboženských společenství, jako jsou např. farnosti, diecéze, sbory, řeholní řády, charity a diakonie. Dále autor navrhuje provést příslušné změny ve školském zákoně.
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři