Lonely Fresher Summer School [’14]: 20.–27. července – Krkonoše, Špindlerův mlýn

Každá cesta má svůj začátek a aby cesta studiem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy nebyla trnitá, pořádá Common Law Society již od roku 2010 seznamovací kurz Lonely Fresher Summer School.

Common Law Society

Tento unikátní seznamovací kurz formou letní školy nabízí studentům čerstvě zapsaným ke studiu na PF UK zábavnou a interaktivní formou základní informace o studiu a jeho úskalích. Během jednoho týdne se tak budoucí student seznámí s charakteristikou jednotlivých předmětů vyučovaných na fakultě, prací s informačním systém, radami a tipy jak rozprostřít zkoušky v rámci zkouškového období či jak studovat efektivně a kvalitně.

Byla by jistě škoda během týdne v Krkonoších strávit celou dobu jen v Patejdlově boudě, proto se účastníci mohou těšit na turistické výlety po krásách hor a shlédnout na Českou republiku z vrcholu naší největší hory Snežky. Po horské turistice příjde jistě vhod odreagování ve vířivce či sauně, které Patejdlova bouda nabízí. Přebytečnou energii mohou účastníci vybít na volejbalovém hřišti nebo hrou ping pongu. Odpočinout si a něco nového se dozvědět lze ve večerních hodinách při promítání filmů s právní tématikou nebo volnou zábavou nad sklenkou vína či piva.

Unikátnost kurzu dotváří zapojení akademiků z Právnické fakulty, jmenovitě JUDr. PhDr. Marka Antoše, LL.M., Ph.D., doc. JUDr. PhDr. Jana Wintra, Ph.D. a JUDr. PhDr. Davida Elischera, Ph.D. Akademici zábavnou formou nabídnou studentům možnost nahlédnout do práva ústavního, teorie práva nebo rekodifikovaného práva civilního.

Máte-li ve svém okruhu přátel či mezi svými dětmi někoho, kdo byl letos zapsán ke studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, jistě mu o seznamovacím kurzu dejte vědět, aby v říjnu již nebyl LONELY FRESHEREM.

JIŘÍ BENEŠ, prezident Common Law Society

Více informací o spolku Common Law Society na http://www.society.cz

 

Foto © Martin Nedvěd

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Ke konstrukci mimořádné stabilizační odměny za práci ve ztíženém pracovním prostředí s rizikem nákazy covid-19 - část II.
Mimořádné odměny poskytnuté v dotačním schématu

Ke konstrukci mimořádné stabilizační odměny za práci ve ztíženém pracovním prostředí s rizikem nákazy covid-19 - část II.

Započítávají se mimořádné odměny poskytnuté v dotačním schématu do průměrného výdělku, a tedy zvyšují průměrný výdělek na výpočet dovolené, příplatků za práci přesčas, v noci, v sobotu, v neděli a ve svátek, jakož i placených překážek v práci, či nikoliv?

Kolektiv autorů
Vymožené plnění na základě pravomocného a vykonatelného rozsudku, který byl následně zrušen dovoláním
Dluh pohledávka vykonatelnost rozsudek vymožení

Vymožené plnění na základě pravomocného a vykonatelného rozsudku, který byl následně zrušen dovoláním

V tomto článku se budu zabývat tím, jak se v praxi řeší situace úspěšného žalobce, který vymohl pohledávku za žalovaným (povinným) na základě pravomocného a vykonatelného rozsudku, který byl následně dovolacím soudem zrušen, a to především ve světle ustanovení § 96 odst. 6 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soud řád (dále jen „OSŘ“) a přezkumu ústavnosti tohoto ustanovení Ústavním soudem.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu