Menu

Názory

Dvě zlata

NázoryGlosa Libora VávryJUDr. Libor Vávra04.03.2018
JUDr. Libor Vávra04.03.2018

Každý prý má občas udělat něco, co vlastně vůbec není rozumné. Prý to může změnit jeho pohled na celý svět. Tak jsem také něco podobného podnikl.

Jako člověk, který zrovna nevyhledává velká shromáždění lidí, mačkající se zástupy a řev fanoušků, jsem se vypravil na Olympijské hry. A protože mě neláká daleké cestování a už vůbec ne letadlem, vydal jsem se na ty zimní do Jižní Koreje.

Zážitků byla spousta, musím zdůraznit, že až na pár momentů, obvykle spjatých se strašlivou zimou, byly všechny pozitivní, výlet to byl parádní. Zajímavá země, milí lidé, vynikající kuchyně, krásná sportoviště, pro mě dosud nepoznaná přátelská atmosféra mezi zahraničními návštěvníky Olympiády, tři medailové úspěchy našich reprezentantů viděné na vlastní oči.

Jo, a Korejci milují Prahu! Když se dozvěděli, že jsme z tohoto města, hned se s námi chtěli fotit. Údajně za to může tam velmi oblíbený televizní seriál, který se v naší metropoli odehrává. (Tak mě napadá, že podobné reakce v České republice tak často nezažívám. :-)

Vzhledem k tomu, že Právní prostor není webem cestovatelským, tak zpět k právu a právníkům. Na zimních Olympijských hrách jsme získali sedm medailí, z toho dvě zlaté. Obě zlata pak Ester Ledecká v neuvěřitelné kombinaci dvou různých sportů!

V tuzemsku se asi i před Olympiádou vědělo, že otec Ester Ledecké, zpěvák, hudebník a skladatel Janek Ledecký je vystudovaný právník. Právníkem je ale i její maminka! A právě tito dva právníci, samozřejmě spolu s dalšími rodinnými příslušníky a dalšími odborníky dovedli Ester k úspěchu, který, jak jsem přesvědčen, vlastně nejsme schopni stále ještě docenit. Pro mě jsou teď rodiče Ester nejúspěšnějšími právníky naší vlasti.

Takže tímto navrhuji, aby v anketě „Právník roku 2018“ byli jako vítězi uvedeni manželé Ledečtí, třeba v kategorii „Rodinné právo v praxi“.

JUDr. Libor Vávrapředseda senátu Městského soudu v Prazeprezident Soudcovské Unie
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři