Dvě zlata

Každý prý má občas udělat něco, co vlastně vůbec není rozumné. Prý to může změnit jeho pohled na celý svět. Tak jsem také něco podobného podnikl.

předseda senátu Městského soudu v Praze, prezident Soudcovské Unie

Jako člověk, který zrovna nevyhledává velká shromáždění lidí, mačkající se zástupy a řev fanoušků, jsem se vypravil na Olympijské hry. A protože mě neláká daleké cestování a už vůbec ne letadlem, vydal jsem se na ty zimní do Jižní Koreje.

Zážitků byla spousta, musím zdůraznit, že až na pár momentů, obvykle spjatých se strašlivou zimou, byly všechny pozitivní, výlet to byl parádní. Zajímavá země, milí lidé, vynikající kuchyně, krásná sportoviště, pro mě dosud nepoznaná přátelská atmosféra mezi zahraničními návštěvníky Olympiády, tři medailové úspěchy našich reprezentantů viděné na vlastní oči.

Jo, a Korejci milují Prahu! Když se dozvěděli, že jsme z tohoto města, hned se s námi chtěli fotit. Údajně za to může tam velmi oblíbený televizní seriál, který se v naší metropoli odehrává. (Tak mě napadá, že podobné reakce v České republice tak často nezažívám. :-)

Vzhledem k tomu, že Právní prostor není webem cestovatelským, tak zpět k právu a právníkům. Na zimních Olympijských hrách jsme získali sedm medailí, z toho dvě zlaté. Obě zlata pak Ester Ledecká v neuvěřitelné kombinaci dvou různých sportů!

V tuzemsku se asi i před Olympiádou vědělo, že otec Ester Ledecké, zpěvák, hudebník a skladatel Janek Ledecký je vystudovaný právník. Právníkem je ale i její maminka! A právě tito dva právníci, samozřejmě spolu s dalšími rodinnými příslušníky a dalšími odborníky dovedli Ester k úspěchu, který, jak jsem přesvědčen, vlastně nejsme schopni stále ještě docenit. Pro mě jsou teď rodiče Ester nejúspěšnějšími právníky naší vlasti.

Takže tímto navrhuji, aby v anketě „Právník roku 2018“ byli jako vítězi uvedeni manželé Ledečtí, třeba v kategorii „Rodinné právo v praxi“.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

O důstojnosti
Šárka Hájková

O důstojnosti

V sobotu jsem zhlédla přímý přenos posledního rozloučení s manželem britské královny. Sice jsem si jako malá hrála na princeznu, v současnosti bych nezhrdla bydlením na nějakém menším, stylovém zámečku a občas, vlastně čím dál častěji, si říkám, že by vůbec nebylo špatné mít v čele země noblesního a čestného aristokrata.

Důvěra

Důvěra

Slovo o šesti písmenech, tři samohlásky, tři souhlásky, diakritika. Prosté a jednoduché. Přitom označuje něco pro každého člověka nesmírně důležitého.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu