Menu

Názory

Mgr. Šárka Hájková

NázoryPostřehy Šárky Hájkové20.05.2018
20.05.2018

vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kterou dokončila v roce 1997, v roce 1999 absolvovala společný studijní program PF UK a FSV UK „EUROPEUM“ v oboru evropské právo.

V letech 1997 až 2001 působila jako právní konzultant na Nejvyšším kontrolním úřadu, v roce 2001 nastoupila jako justiční čekatelka k Okresnímu soudu v Mladé Boleslavi, kde od svého jmenování soudkyní dne 2. 10. 2002 vykonávala tuto funkci až do srpna 2011. Od září téhož roku byla přeložena ke Krajskému soudu v Praze, na jehož civilním odvolacím úseku působí do současnosti. Vždy se věnovala civilnímu právu, nyní je členkou senátu specializujícího se na problematiku společného jmění manželů a podílového spoluvlastnictví.

Od roku 2005 aktivně působí v Soudcovské unii ČR, v letech 2008 až 2011 byla její viceprezidentkou, od roku 2014 do současnosti je členkou Republikové rady SU. Je autorkou projektu „Emeritní soudce“ a předsedkyní Kolegia pro sociální záležitosti SU ČR.

Dlouhodobě se zabývá otázkami využití mediace v občanském soudním řízení. V této oblasti je lektorkou Justiční akademie ČR, podílí se i na vzdělávání zapsaných mediátorů. Je spoluautorkou komentáře k zákonu o mediaci nakladatelství C. H. Beck a členkou pracovní skupiny Ministerstva spravedlnosti ČR k zákonu o mediaci. Působí také v redakční radě časopisu Soudce.

75%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři