justice

HN: Krátkodobý pronájem je ubytovací služba a měl by se danit, rozhodl soud
byty daně soud

HN: Krátkodobý pronájem je ubytovací služba a měl by se danit, rozhodl soud

Městský soud v Praze minulý týden rozhodl, že krátkodobý pronájem přes platformy typu Airbnb spadá pod ubytovací služby a měl by se danit jako podnikatelská činnost. O rozhodnutí soudu píšou dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí může podle HN výrazně ovlivnit majitele tisíců bytů, kteří v nich poskytují ubytování skrze platformu Airbnb a Booking.com.

ČTK
Soud se vrátí k případu skupiny obžalované z obchodu s nosorožčími rohy
soud rozsudek obžalovaní

Soud se vrátí k případu skupiny obžalované z obchodu s nosorožčími rohy

Obvodní soud pro Prahu 6 se v druhé polovině září vrátí k případu skupiny lidí, kteří se podle obžaloby podíleli na nelegálním obchodování s nosorožčími rohy. Loni v listopadu je sice potrestal podmíněnými tresty, nepravomocný rozsudek však zrušil odvolací městský soud v Praze. Obžaloba tvrdí, že gang obchodoval s 24 rohy v celkové hodnotě téměř 96 milionů korun. Všichni obžalovaní vinu odmítají.

ČTK
Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva
Evropská unie Polsko dodržování unijní právo

Tisíce polských soudců a prokurátorů žádají dodržování unijního práva

Na 3500 polských soudců a prokurátorů podepsalo výzvu, ve které žádají polské úřady, aby se řídily nedávným rozhodnutím Soudního dvora EU a zastavily činnost sporné disciplinární komory polského nejvyššího soudu. Unijní soud v polovině července shledal, že disciplinární režim polských soudců je v rozporu s právem Evropské unie. S odkazem na polský server OKO.press o tom dnes informoval EUobserver.

ČTK
Vláda prosadila změny jmenování soudních funkcionářů, trestní řád nestihla
změny jmenování soudních funkcionářů

Vláda prosadila změny jmenování soudních funkcionářů, trestní řád nestihla

Praha 17. července (ČTK) - V oblasti práva a spravedlnosti zvládla současná vláda prosadit novelu zákona o soudech a soudcích, za což ji chválí Soudcovská unie. Naopak se nepodařilo předložit nový trestní řád ani schválit slibované změny ve státním zastupitelství, upozornila Unie státních zástupců.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu