Kongres Právní prostor 2017: Videorozhovor se Zuzanou Rennerovou o legislativním změnách na úseku zájmového chovu psů

Na již sedmém ročníku odborného právního kongresu Právní prostor 2017, který se konal ve dnech 25. až 26. dubna, vystoupila JUDr. et PhDr. Zuzana Rennerová s příspěvkem na téma "Aktuální legislativní změny na úseku zájmových chovů psů". Krátký videorozhovor k tématu níže je zároveň ochutnávkou přepisu přednášky, na který se můžete těšit již zítra.

Foto: Redakce

Advokátka JUDr. et PhDr. Zuzana Rennerová absolvovala s vyznamenáním Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a obory Žurnalistika a Mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Během studia a koncipientské praxe získávala zkušenosti nejenom v předních českých advokátních kancelářích, ale také ve veřejnoprávních audiovizuálních médiích (Český rozhlas, Česká televize). Souběžně zastávala post ředitelky v odborné asociaci zabývající se veřejným investováním.  V závěru roku 2013 složila na výtečnou advokátní zkoušku, od roku 2014 působí jako samostatná advokátka.

Ve své advokátní praxi i právně teoretické činnosti se věnuje především mediálnímu a reklamnímu právu, stejně jako oblasti práv k nehmotným statkům, zejména právu autorskému a problematice ochrany osobnosti a dobré pověsti právnické osoby. Její užší specializací je dále oblast veřejné správy a legislativy.

Při své činnosti zohledňuje principy společenské odpovědnosti. Na počátku roku 2015 založila spolu s dalšími advokáty odbornou platformu ANIMAL EYE, jejímž účelem je důslednější prosazování práv a zájmů zvířat. V červnu 2015 byl ANIMAL EYE ze strany Ministerstva zemědělství přiznán statut připomínkového místa v legislativním procesu na úseku ochrany zvířat. Je členkou expertní pracovní skupiny PS PČR k problematice zájmových chovů zvířat, podílí se na přípravě legislativy v této oblasti.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články