Nejvyšší soud potvrdil 20 let za střelbu po sousedech v Petřvaldu

Brno 20. listopadu (ČTK) - Za střelbu po sousedech v Petřvaldu na Karvinsku si Maroš Gajdošík s konečnou platností odpyká 20 let ve vězení. Nejvyšší soud dovolání odmítl, uvedla na dotaz ČTK Klára Krystynová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě, který případ řešil jako první instance. Bližší podrobnosti k odůvodnění neuvedla.

Česká tisková kancelář
Lhůtu pro rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo asi nebude možné dodržet
Foto: Fotolia

Incident se odehrál v dubnu 2017. Původem slovenský obchodník s použitými autobateriemi podle rozsudku útok naplánoval. Část dne číhal na vhodný okamžik. Začal střílet, když sousedé nasedli do auta. Přes čelní sklo zasáhl muže do hrudníku, poté zamířil na hlavu jeho ženy, ale v nelegálně držené zbrani se mu vzpříčil náboj. Sousedé z auta vystoupili a utíkali pryč.

Gajdošíkovi se podařilo zbraň zprovoznit a na prchající pár pětkrát vystřelil. Muže ještě třikrát zasáhl. Způsobil mu poranění srdce i plic. Podle žalobce zraněný přežil jen shodou okolností a díky včasné pomoci a výkonu lékařů na operačním sále.

Gajdošík pak polil benzinem auto sousedů a zapálil vchodové dveře jejich domu. V okamžiku, kdy se k místu blížila policie, otočil zbraň proti sobě a střelil se do hlavy. Zranění přežil, zůstal slepý.

Motivem činu byly vyhrocené sousedské vztahy. Podle Gajdošíka po něm sousedé chtěli peníze. Postřelený však popsal, že s útočníkem měli problémy od počátku, když si v jejich sousedství postavil načerno rezidenci.

Obhajoba v minulosti uváděla, že Gajdošík nechtěl ublížit sousedce, nemůže být tak souzen za pokus o vícečetnou vraždu. Podle obžaloby však bylo i z kamerových záznamů zřejmé, že mířil také na hlavu poškozené. Soud Gajdošíka poslal do vězení také za nedovolené ozbrojování, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a výtržnictví.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články