Menu

Aktuality

Nový projekt Právnické kartičky podporuje samostudium na PF UK v Praze

Aktualityredakce04.12.2017
redakce04.12.2017

Právnické kartičky jsou novým projektem, který vznikl na půdě Právnické fakulty Univerzity Karlovy ze strany absolventa fakulty Davida Němečka. Projekt je zaměřen na podporu samostudia studentů PF UK.

Jedná se o kartičky určené studentům za účelem opakování a vlastního testování si znalostí ke zkouškám. Právnické kartičky jsou aktuálně k prodeji pro předmět Dějiny práva a státu evropských zemích a USA. V těchto dnech se připravují kartičky pro další předměty skrze jednotlivé ročníky. Ačkoliv je projekt zveřejněn teprve necelé dva týdny, o kartičky je mezi studenty nemalý zájem.

"Projekt Právnických kartiček mne napadl při učení na státnice. Říkal jsem si, že na trhu je sice mnoho učebnic a dalších podobných materiálů, ale studenti se přesto nejčastěji učí z výcuců nebo svých vlastních poznámek. Všiml jsem si, že k opakování se mnohdy používají malé lístečky vlastní výroby se základními informacemi ke konkrétní zkušební otázce a následně se tyto lístečky prodávají mezi studenty dál, ačkoliv se často jedná pouze o rukou psané poznámky," vysvětluje Neměček a dodává: "Proto jsem se rozhodl, že studentům pomůžu a kartičky připravím, vytvořím ucelenou a přehlednou grafiku a ještě vše doplním o testovací otázky a jiné zajímavosti k danému předmětu."

Student si tak může opakovat látku nebo odpovídat na testovací otázky, a to vše jednoduše například cestou do školy v metru. Kartičky se prodávají v látkovém pytlíku a k dispozici k prodeji jsou přes facebookové stránky projektu zde.

"Aktuálně se snažím vytvořit tým lidí, kteří by na kartičkách spolupracovali a rád bych se pokusil kartičky propojit i přímo s vyučujícími za účelem zvýraznění informací, které studenti často u zkouškách špatně opakují, tedy přidat do kartiček tzv. špeky, které vyučující rádi slyší," objasňuje Němeček.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři