Prezident republiky jmenoval 31 nových soudců a soudkyň

Prezident republiky Miloš Zeman včera jmenoval na návrh ministra spravedlnosti Roberta Pelikána 31 nových soudců. Nově jmenovaní soudci a soudkyně posílí soudy na základě tzv. dynamického modelu. Ten zohledňuje nejenom množství napadlých věcí na jednotlivé soudy, ale i další kritéria, jako je počet vyřízených věcí na soudce, průměrnou délku řízení, počet nedodělků na soudce a rozdíl mezi plánovaným a skutečným počtem soudců.

„Noví soudci a soudkyně personálně posílí soudy, které se sice potýkají se značným množstvím nedodělků, zároveň je ale výkonnost soudců těchto soudů nadstandardní. Týká se to zejména obvodů v působnosti krajských soudů v Ústí nad Labem a Brně, kam míří více soudců, než je propočet na základě systemizace,“ uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.    

Nově jmenovaní soudci a soudkyně zamíří na soudy v obvodu působnosti Krajského soudu v Praze (4 soudci), Krajského soudu v Českých Budějovicích (1 soudce), Krajského soudu v Plzni (1 soudce), Krajského soudu v Ústí nad Labem (6 soudců), Krajského soudu v Hradci Králové (4 soudci), Krajského soudu v Brně (7 soudců), Krajského soudu v Ostravě (7 soudců). Jednoho soudce získá rovněž Nejvyšší správní soud.

 

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu