Kongres PRÁVNÍ PROSTOR 2021 aneb „být či nebýt“

Jubilejní 10. ročník odborného právního kongresu PRÁVNÍ PROSTOR měl proběhnout již v dubnu minulého roku v hotelu Jezerka na Seči, ale z důvodu protipandemických opatření jsme jeho konání museli o rok odložit.

vedoucí právník a koordinátor VIP projektů, ATLAS consulting spol. s r.o.
Foto: Fotolia

Letos zatím plánujeme jeho konání na začátek května, konkrétně na dny 4. – 5. května 2021, ale bohužel ani tento termín nemusí být nakonec konečný.

Zahájili jsme sice ostrý start příprav, ale současně bychom chtěli v maximální míře zachovat rozsah a komfort průběhu a organizace kongresu v místě konání, a to bude zřejmě ten stěžejní moment, který rozhodne, zda ročník letos uskutečnit, anebo zda jej raději ještě jednou o rok neposunout.  

Letošní odborný program bychom částečně převzali z již připravené verze předchozího roku, ale současně bychom jej aktualizovali o témata, která mezi zainteresovanou odbornou veřejností vířila zejména v druhé polovině roku 2020. Aktuálně se tak můžete mimo jiné těšit na tyto bloky:

  • Občanské právo
  • Právo v kyberprostoru
  • Ústavní právo
  • Umělá inteligence a trestní odpovědnost
  • Problematika elektronických podpisů
  • Ženy v právu
  • České právo v evropském kontextu
  • Aktuální otázky v justici

Pravidelné novinky z příprav včetně informací o přislíbené účastí jednotlivých přednášejících Vám budeme samozřejmě přinášet zde, na portálu Právní prostor.cz, kde si také můžete přečíst zajímavé rozhovory či upoutávky na samotné přednášky.

Již nyní je kongres připravován pod záštitou Pardubického kraje, přičemž jedním z přednášejících by měl být i hejtman kraje JUDr. Netolický. A mezi tradičními odbornými partnery nebude chybět ani tentokrát Soudcovská Unie, Unie podnikových právníků či Svaz průmyslu a dopravy.

Organizační příprava kongresu je tedy v plném proudu, ale v případě, že ani začátkem března nebude situace a výhled na další měsíce pozitivnější ve smyslu rozvolnění opatření pro shromažďování osob, raději jeho konání o rok přesuneme, popř. zvážíme jinou formu jeho konání.    

Sledujte proto prosím stránky kongresu i portál Právní prostor, kde najdete vždy čerstvé informace. Budu ráda, když mi své názory napíšete do komentářů níže.

Děkuji za Vaši přízeň a pochopení. Budu se těšit na opětovné osobní setkání s Vámi!

JUDr. Ing. Petra Gříbková, za přípravný organizační tým kongresu Právní prostor  

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články