konference

Všechny cesty vedou… ke skutečné vůli?
Řízení ve věcech vyslovení přípustnosti převzetí nebo držení ve zdravotním ústavu

Všechny cesty vedou… ke skutečné vůli?

Zamýšleli jste uzavřít typově upravenou smlouvu, ale chybí vám některá z podstatných náležitostí? Použili jste při tvorbě smlouvy vzor a omylem jste opomněli přizpůsobit některá ujednání? Obáváte se, že se soud ani nepokusí výkladem zjistit Vaši skutečnou vůli, protože se smluvní ujednání jeví jako naprosto jednoznačná? I v těchto situacích existuje řešení.

Budoucnost e-commerce? Právní a IT aspekty poodhalí konference LAW FIT 2023

Budoucnost e-commerce? Právní a IT aspekty poodhalí konference LAW FIT 2023

E-commerce bude tématem letošního ročníku tradiční konference LAW FIT, která spojuje svět práva a informačních technologií. Konferenci pořádá 29. května 2023 Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) ve svých prostorách. Akce je určena pro širokou odbornou veřejnost a vstup je po registraci zdarma.

redakce
Kongres Právní prostor 2023: ve znamení energetiky

Kongres Právní prostor 2023: ve znamení energetiky

U Sečské přehrady byl dnes zahájen již 11. ročník odborného právního kongresu Právní prostor. Letošní ročník s podtitulem „Vize nebo krize?“ je věnován především energetice, druhý den se ale více než 180 účastníků kongresu může těšit na blok České právo v evropském kontextu a také na velmi očekávaný blok věnovaný aktuálním otázkám v justici.

Pět otázek pro Patrícii Čekanovou: Obnovitelné zdroje a komunitní energetika

Pět otázek pro Patrícii Čekanovou: Obnovitelné zdroje a komunitní energetika

Ing. Patrícia Čekanová, Ph.D., prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR, vystoupí na Kongresu Právní prostor 2023 s příspěvkem o rozvoji komunitní energetiky v ČR. V rozhovoru se podělila o své postřehy k právní úpravě komunitní energetiky a ke způsobům, jak připravit cestu k bezpečnější a zelenější budoucnosti.

Nina Veselá
Pět otázek pro Petra Šuka
JUDr. Petr Šuk, místopředseda Nejvyššího soudu

Pět otázek pro Petra Šuka

Problematika podfinancované justice je dlouhodobým problémem. Co nás v tomto směru čeká a nemine, pokud se situace v dohledné době nezlepší? A co mají společného Nejvyšší soud a Ústavní soud? Nejen na tyto otázky padla řeč v následujícím rozhovoru s JUDr. Petrem Šukem, místopředsedou Nejvyššího soudu a jedním z letošním řečníků na nadcházejícím kongresu Právní prostor 2023.

Pět otázek pro Jaromíra Jirsu
Jaromír Jirsa

Pět otázek pro Jaromíra Jirsu

Dočkáme se dodržování Ústavy? Jak si média poradila s mediálně významnými kauzami poslední doby? JUDr. Jaromír Jirsa, soudce Ústavního soudu a jeden z řečníků na kongresu Právní prostor 2023, nám v následujícím rozhovoru prozradí nejen odpovědi na tyto otázky, ale třeba i na to, jak si bilancuje třetí Ústavní soud.