MF chce prodloužit příspěvek podnikatelům i za duben, projedná to vláda

Praha 28. března (ČTK) - O kompenzační bonus 1000 Kč denně určený podnikatelům a společníkům malých firem bude zřejmě možné požádat i za duben.

Česká tisková kancelář
Podpora podnikatelům

Prodloužení o jeden měsíc by měla v pondělí na návrh ministerstva financí projednat vláda. Na twitteru o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Prozatím je možné o příspěvek žádat za únor a březen.

Nový kompenzační bonus finanční správa vyplácí na základě nového zákona, který zvýšil příspěvek z 500 na 1000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem. Pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně. Bonus již nově není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent. Zákon umožňuje vládě prodlužovat příspěvek svým nařízením, není tak již potřeba novelizovat zákon.

"Pokud vláda návrh schválí, finanční správa umožní žádat o dubnový bonus hned ve čtvrtek 1. dubna," uvedla ministryně. Dodala, že tak bude možné požádat o dalších až 30.000 korun.

Do pondělí správa vyplatila u nového kompenzačního bonusu 12.727 žádostí za 318,6 milionu korun. Celkem správa evidovala 50.518 žádostí. Aktualizovaná data zveřejní opět v pondělí.

Zároveň správa do pondělka evidovala 802.775 žádostí o příspěvek 500 korun denně v souvislosti s podzimními vládními opatřeními, a to podle starého zákona o kompenzačním bonusu. Dosud takto vyplatila 793.259 žádostí za 7,2 miliardy korun. Žádosti začala v tomto případě zpracovávat a vyplácet 16. listopadu.

Osoby samostatně výdělečně činné a společníci malých firem mohli o příspěvek za první vlnu pandemie žádat do 7. srpna. Příspěvek v prvním i druhém období činil 500 korun denně. Finanční správa zpracovala přes milion žádostí od OSVČ, společníků malých firem a pracovníků na dohodu a vyplatila zhruba 22 miliard korun.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a
Sdílejte článek

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu