Náhrada nákladů testování ve firmách

O hrazení samotestování ve firmách rozhodne Senát koncem března

Praha 25. března (ČTK) - Náhrady zdravotnickým nařízením za výpadky příjmů kvůli koronavirové krizi nebo odklad zavedení takzvaného chráněného účtu pro dlužníky bude Senát schvalovat poslední březnový den.

Česká tisková kancelář
Náhrada nákladů testování ve firmách

Projedná také návrh, aby zdravotní pojišťovny mohly zvýšit objem peněz na takzvané samotestování na covid-19 ve firmách. Termín schůze dnes stanovil senátní organizační výbor. ČTK o tom informovala senátní tisková tajemnice Sue Nguyen.

Náhrady za výpadky příjmů způsobených koronavirovou krizí mají zdravotnická zařízení dostávat na základě kompenzační vyhlášky, kterou chystá ministerstvo zdravotnictví podobně jako loni. Zdravotním pojišťovnám zákon ukládá, že mají povinnost poskytovatelům zdravotní péče náklady kompenzovat. Pojišťovny a zdravotnická zařízení se budou moci na výši náhrad také dohodnout mimo vyhlášku.

Pojišťovny budou moci podle další normy převádět kvůli takzvanému samotestování na covid-19 ve firmách peníze do fondů prevence ze svých základních fondů. Za měsíc vydají pojišťovny na příspěvky podle podkladů zhruba 480 milionů korun. Činí 240 korun na osobu a měsíc. Počítá se s deseti měsíci testování až do letošního prosince.  

Odklad zavedení takzvaného chráněného účtu pro dlužníky až do července má přinést novela exekučního řádu. Tříměsíční odsunutí má umožnit, aby se banky na tento typ účtů mohly dostatečně připravit. Zvláštní bankovní účet by měl zabránit případné neoprávněné exekuci nezabavitelných peněz.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu