Sněmovna by měla začít projednávat návrh stavebního zákona

Praha 29. října (ČTK) - Návrhem nového stavebního zákona by se měla Sněmovna začít zabývat příští týden ve čtvrtek. Mimořádnou schůzi dnes svolal z podnětu poslanců nejsilnějšího hnutí ANO předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO). Vládní předloha je spolu se souvisejícím takzvaným změnovým zákonem před prvním čtením.

ČTK Česká tisková kancelář

Kabinet si od nového zákona slibuje výrazné urychlení a zjednodušení stavebního řízení. Jeho hlavními principy jsou podle dřívějšího vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) jedno řízení před jedním stavebním úřadem, integrace dotčených orgánů do stavebních úřadů, pevně dané lhůty, opatření proti nečinnosti nebo apelační princip, kdy nadřízený úřad už nebude vracet věc zpět k novému projednání.

Část opozice už před projednáváním návrhu zákona ve vládě volala po jeho vrácení do připomínkového řízení. Považuje jej za nepřipravený a nekoncepční, řízení podle ní neurychlí. Hospodářská komora vybídla vládu i opozici, aby ve Sněmovně zřídily skupinu, která se zákonem bude zabývat.

Někteří odborníci míní, že se stavební řízení novým stavebním zákonem sice zrychlí, mohou být ale narušeny veřejné zájmy. Patří k nim ochrana životního prostředí, ochrana veřejného zdraví a památková ochrana.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři