Úřad se musí znovu zabývat sporem o ochrannou známku Czech Point

Brno 25. ledna (ČTK) - Vedení Úřadu průmyslového vlastnictví se musí znovu zabývat ochrannou známkou CZECH POINT, kterou úřad v roce 2013 prohlásil za neplatnou. Podle úřadu si ji firma CZECH POINT 101 v roce 2006 zaregistrovala spekulativně, a to v souvislosti s tehdy připravovaným projektem kontaktních center veřejné správy.

Česká tisková kancelář

Podle rozsudku Městského soudu v Praze měl úřad pro takový závěr málo důkazů, což nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud (NSS), zjistila ČTK z úřední desky.

Návrh na prohlášení neplatnosti ochranné známky Czech Point podalo ministerstvo vnitra. Firma před tím usilovala o finanční vyrovnání, což měla podle ministerstva od počátku v úmyslu.

Úřad průmyslového vlastnictví sice dal vnitru za pravdu a známku prohlásil za neplatnou, Městský soud v Praze ale následně vyhověl žalobě firmy. Ministerstvo vnitra s Úřadem průmyslového vlastnictví se obrátily s kasační stížností na NSS, avšak neuspěly.

Vedení úřadu skutečně musí podle NSS důkladněji prověřit, zda soukromá firma při snaze o přihlášení ochranné známky postupovala v dobré víře, tedy zda mohla, či nemohla vědět, že státní správa chystá rozsáhlý projekt spojený s označením Czech Point.

Například dosud není ve spisu dostatečně prokázané, kdy začala kampaň spojená s označováním kontaktních míst státní správy jako Czech Pointů. "Tato skutečnost je přitom pro posouzení věci zásadní," míní NSS.

Czech Point, tedy Český podací ověřovací informační národní terminál, je projektem, jehož cílem bylo zredukovat přílišnou byrokracii mezi občany a veřejnou správa. Na jednom místě mohou lidé získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů nebo úředně ověřit dokumenty a listiny.

V Česku je více než 7000 kontaktních míst Czech Point, například na obecních úřadech, přepážkách České pošty nebo u notářů.

Majitelem ochranných známek Czech Point, Czech POINT a CZECH POINT je nyní podle databáze Úřadu průmyslového vlastnictví ministerstvo vnitra. Známka původně zapsaná společností CZECH POINT 101 je vedená jako zaniklá.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu