Změny v DPH a spotřebních daních

Vláda schválila změny v DPH a spotřebních daních kvůli EU

Praha 22. března (ČTK) - Zavedení vratky daně z přidané hodnoty (DPH) u zboží a služeb poskytnutých ozbrojeným silám členských států Evropské unie, pokud se podílejí na společné bezpečnostní a obranné politice EU, schválila vláda.

Česká tisková kancelář
Změny v DPH a spotřebních daních

Další změnou je v zákoně o spotřebních daních stanovení postupu pro měření stupňů u piva, do kterého jsou přidávány některé další látky, například sladidla a aromata. Změny souvisí s úpravou směrnic EU. O schválení na twitteru informovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

"Alkoholovou směrnicí je umožněno, aby členské státy, které ke dni 29. července 2020 nebraly pro účely měření stupňů Plato v potaz složky piva, jež byly přidány po kvašení, mohly v této praxi pokračovat do 31. prosince 2030," uvádí materiál. Norma dále zpřesňuje ustanovení týkající se osvobození od daně u denaturovaného lihu.

Podle ministryně novela také umožní českým malým nezávislým výrobcům alkoholických nápojů uplatnit sníženou sazbu spotřební daně i při prodeji výrobků v jiných státech EU.

Novela zákona o DPH pak rozšiřuje zavedení možnosti osvobození zboží a služeb od daně nejen pro ozbrojené síly NATO a Partnerství pro mír, ale i o pro ozbrojené síly členského státu, které se podílí na společné bezpečnostní a obranné politice EU.

"Jde například o možnost osvobození od daně s nárokem na odpočet daně, osvobození dodání zboží nebo poskytnutí služby uskutečněné v tuzemsku a rovněž dodání zboží nebo poskytnutí služby určené pro použití civilními zaměstnanci, kteří tyto ozbrojené síly doprovázejí, nebo k zásobení jejich jídelen," uvádí zpráva.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu