Právní kontroverze: O budoucnosti českého soudnictví s Liborem Vávrou

V nové epizodě podcastu "Právní kontroverze" se moderátor Petr Agha věnuje diskusi s významnou osobností českého soudnictví, soudcem a prezidentem Soudcovské unie, Liborem Vávrou. Tématem této epizody je aktuální stav soudnictví v České republice a klíčové faktory, které mohou přispět k obnově důvěry veřejnosti v tuto instituci.

Výzkumný pracovník na Ústavu státu a práva AV ČR, spolupracující redaktor

Libor Vávra sdílí své pohledy a zkušenosti ohledně rostoucí nedůvěry veřejnosti v právní systém a identifikuje opatření a strategie, které by mohly pomoci tuto důvěru obnovit. Jedním z hlavních témat diskuse je nedávná kauza Dominika Feriho, která vyvolala otázku právní definice znásilnění a její dostatečné šíře, aby zahrnula různé formy sexuálního násilí a ochránila oběti. Moderátor a host společně zkoumají možné reformy v této oblasti a hledají cesty k lepší ochraně obětí sexuálního násilí.

Dalším důležitým tématem je vliv digitalizace a umělé inteligence na práci soudců a nesoudcovského personálu. Posluchači se dozvědí, jak tyto nové technologie mění dynamiku právního prostředí a jakým způsobem mohou ovlivnit rozhodování v soudních případech. Diskuze se dotkne také otázky etiky a spravedlnosti v kontextu využívání technologií v právním systému.

Podcast naleznete i na našich kanálech na Youtube  a na Spotify 


Zajímají Vás aktuální otázky justice? Na kongresu Právní prostor 2024 se jimi budeme zabývat v samostatném Justičním bloku, ve kterém vystoupí JUDr. Josef Baxa, JUDr. Petr Šuk, JUDr. Libor Vávra a JUDr. PhDr. Karel Šimka, Ph.D., LL.M. Program kongresu najdete na adrese https://kongrespravniprostor.cz/.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články