Kongres Právní prostor: Energetika v právních souvislostech aneb vize nebo krize?

Chcete si poslechnout příspěvky předních osobností nejen českého práva a ekonomie? Chcete si rozšířit obzory ve vybraných tematických oblastech? Chcete se setkat se zajímavými lidmi nejen z právního světa? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli „ano“, tak se neváhejte přihlásit na kongres Právní prostor 2023.

Již 11. ročník kongresu se uskuteční 3. – 4. května 2023, opět v krásném prostředí hotelu Jezerka u Sečské přehrady. Právě toto místo dává kongresu zvláštní náboj a kongresový večer je díky přítomnosti všech zúčastněných nezapomenutelným zážitkem. Letos nám navíc k tanci zahraje kapela Eddie Stoilow.

Kromě zábavy se ale můžete těšit především na odborný program, který bude tentokrát rozdělen do dvou větších celků. Celý první den se budeme věnovat energetice v právních souvislostech a druhý potom aktuálním otázkám v advokacii a justici s dopadem na všechny z nás. 

K tématu energetiky tak zazní mimo jiné příspěvky z oblasti hospodářské soutěže, veřejných zakázek a veřejné podpory (Petr Mlsna, předseda ÚOHS); souvisejících mezinárodních aspektů (Martin Švec, pedagog Prf MU Brno); komunitní energetiky (Patrícia Čekanová, prezidentka AKE ČR); energetické udržitelnosti a ESG (Leoš Brantál a Martin Štefko, advokáti); strategického výhledu v oblasti energetiky (Martin Macenauer, ředitel strategie EGÚ Brno); obnovitelných zdrojů (Pavel Doucha, advokát); smluvní agendy a financování (Petr Kadlec, advokát a člen rozkladové komise ERÚ); energetických správních řízení (Markéta Zemanová, členka Rady ERÚ); provozování soustav v nové energetice (Diana Procházková, ředitelka sekce ČEZ); až po trestní aspekty této oblasti (Jiří Mulák, advokát, David Bohadlo, advokát a člen Legislativní rady vlády).

Rozhodně však nebude chybět tradiční justiční blok obsazený opět špičkami české justice. Účast opět přislíbil předseda Nejvyššího správního soudu Karel Šimka, místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk, prezident soudcovské unie Libor Vávra a ústavní soudce a čestný prezident Soudcovské Unie Jaromír Jirsa. Témata k elektronizaci v právu či srovnání dobré advokátní praxe v ČR a v Rakousku, přednesou Martin Maisner, místopředseda představenstva ČAK, a Michal Vávra, advokát a tradiční moderátor kongresu. 

Jen z tohoto stručného výčtu je myslím zřejmé, že rozhodně je na co se těšit. Program a další informace naleznete na kongresovém webu, kde budou postupně zveřejňovány další informace. 

Do kalendářů tedy si poznačte termín 3. – 4. května 2023 a budeme se těšit na setkání na Seči. Přihlášku naleznete zde

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články