Soud potvrdil tresty pět až sedm let za zneužití dotací z EU

Praha 12. června (ČTK) - Čtveřice mužů si odpyká pět až sedm let vězení za zneužití evropských dotací pro firmu KM Plus z Chrasti u Chrudimi. Dnes o tom rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl odvolání obžalovaných. ČTK to sdělila mluvčí soudu Kateřina Kolářová. Verdikt je pravomocný. Muži podvodně získali 16,4 milionu korun, které musí společně uhradit ministerstvu průmyslu a obchodu.

ČTK Česká tisková kancelář

Majitel společnosti KM Plus Michal Kovárník koupil přes další firmy plnicí linky na stáčení chemikálií z větších do menších balení a stroj na vyfukování plastových lahví. Dostal na to evropské dotace. Jednu starší linku už přitom měl, fiktivně ji prodal a vydával ji za novou, i když nikdy neopustila výrobní závod. Cenu druhé linky a vyfukovacího zařízení mnohonásobně navýšil, a to prostřednictvím přeprodejů od jiných společností.

Soudy poslaly Kovárníka na šest let do vězení a uložily mu půlmilionový peněžitý trest. Na sedm let mu také zakázaly vykonávat funkce ve vedení či zastupování obchodních firem. Podle rozsudku mu mají rovněž propadnout dva pozemky v Orlickém Záhoří na Rychnovsku.

Další z obžalovaných Jan Sadlon byl odsouzen k pěti letům vězení, na stejnou dobu má zákaz činnosti ve vedení firem. Romanu Machovi justice uložila kvůli předchozímu odsouzení za zpronevěru sedm let odnětí svobody.

Martin Kapitán, který pro Kovárníkovu firmu dodával strojní zařízení, stráví ve vězení pět let, na sedm let má zakázané funkce v obchodních společnostech a stejně jako Kovárník musí zaplatit peněžitý trest ve výši půl milionu korun.

Firma KM Plus skončila na sklonku roku 2016 v konkurzu.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři