Kongres PP 2017 očima moderátora

V období prázdnin neboli v meruňkovo-okurkové sezoně jsem se dostal k tomu, abych svýma očima zhodnotil již 7. ročník kongresu Právní prostor, který se konal v závěru dubna na tradičním místě hotelu Jezerka v blízkosti Sečské přehrady.

advokát, evropský usazený advokát ve Vídni, Bulinský, Vávra & Zemanová Šimonová, advokátní kancelář, s.r.o.

Jelikož si v tomto letním období jen málokdo objedná vepřovou se zelím, ale spíše lehčí salátek či rybu s dobrým bílým vínkem, a jelikož letošní kongres již bezprostředně po něm zhodnotili např. redaktoři Právního prostoru nebo PhDr. Koutská v Bulletinu advokacie č. 5/2017 (které děkuji za pochvalu i vtipné a snad i přiléhavé označení „krotitel časomíry“), nebudu čtenářům ani já nakládat velké porce a spíše lehčí notou načrtnu některé momenty, které mi z letošního kongresu zůstaly v paměti.

Letošní ročník, kdy jsem již počtvrté nasadil moderátorský mikrofon (kterému se říká Gagarin, jak jsem se dozvěděl), byl v mnohém podobný (v tom nejlepším smyslu slova) ročníkům předcházejícím, ale v něčem také jiný (v ještě lepším smyslu slova).

Podobný byl v tom, že organizátoři pozvali kvalitní přednášející ze špiček jednotlivých právnických profesí, kteří velmi erudovaně prezentovali své příspěvky a přežili i palbu (která by příště mohla být ještě ostřejší, což ale říkám vždycky) otázek z auditoria. Velmi kvalitní byl opět společenský večer, raut, tombola s hodnotnými cenami i překvapení večera v podobě návštěvy několika politiků, herců a dalších osobností ústy i gesty imitátora Petra Jablonského.

Poměrně překvapivě jsem letos před konferencí obdržel většinu prezentací (tedy vyjma přednášejících justičního bloku, kteří se sveřepě a vytrvale předložení jakéhokoli powerpointového slidu brání). Po nezbytné přípravě sálu, propagačních materiálů, visaček, roll-upů atd., které se organizátoři zhostili jako vždy posíleni týmem spanilých hostesek z právnických fakult na výbornou, mohl kongres začít. Novinkou bylo pořizování videozáznamu z celé konference a rovněž videorozhovory s přednášejícími (včetně mé osoby), což kladlo na vystupující další nároky na víc, ve kterých ale všichni důstojně obstáli.

Z programu natištěného na křídovém papíře, do kterého organizátoři bohužel stále opomněli zařadit „tříminutovky až pětiminutovky moderátora“, jsme si bohužel museli vyškrtnout vystoupení JUDr. Sokola (z pracovních důvodů) a JUDr. Romana Fialy (z rodinných důvodů).

Přednášející bojovali s časem každý po svém, většina z nich velmi přesně využila vymezený čas, někteří dokonce trochu času vyšetřili, ale byli zde opět i hříšníci, kteří v okamžiku, kdy na ně monitor bliká, že „Čas vypršel“, jako by oslepli, ale neoněměli a mluvili dál a dál („Jen poslední větu…“ nebo „Už opravdu na úplný závěr…“). Suma sumárum byl ale časový plán (snad jen s akceptovatelným zpožděním) dodržen.

Tolik snad z mé paměti. Pro hlubší zájemce odkazuji na mé dva videorozhovory: první je připojen k tomuto mementu (a k němu bych dodal, že se mi velmi líbila závěrečná řeč JUDr. Meduny k restitucím, ze které jsem byl tak ohromen, že jsem ji na kameru zapomněl zmínit), a druhý je k nalezení zde. Rovněž odkazuji na stránky Právního prostoru, kde jsou pravidelně příspěvky z letošního kongresu (včetně videí) zveřejňovány.

Krásné a pohodové prázdniny a uvidíme se nejpozději na Seči v roce 2018! 


Kongres Právní prostor 2017

Ve dnech 25. a 26. dubna 2017 se v Seči u Chrudimi konal již 7. ročník odborného kongresu Právní prostor. Záštitu nad letošním ročníkem převzali ministr spravedlnosti, předseda Ústavního soudu, náměstek ministra vnitra, Soudcovská unie a Svaz průmyslu a dopravy.  

Více informací o kongresu naleznete na http://www.kongrespravniprostor.cz/.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Další články

Investiční životní pojištění aneb když zneplatnění smlouvy nenaplní kýžená očekávání
Investiční životní pojištění

Investiční životní pojištění aneb když zneplatnění smlouvy nenaplní kýžená očekávání

Investiční životní pojištění (dále také „IŽP“) je produktem, který se stal v průběhu let stabilní součástí pojistného trhu v České republice. V poslední době se nicméně začaly objevovat soudní spory, byť v řádu nižších desítek, ve kterých se klienti pojišťoven domáhají absolutní neplatnosti svých smluv.

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu