Přispěvky autora

Mgr. et Mgr. Michal Vávraadvokát, evropský usazený advokát ve VídniBulinský, Vávra & Zemanová Šimonová, advokátní kancelář, s.r.o.
ČlánkyObčanské právoTrestní právoMgr. et Mgr. Michal Vávra24.06.2020

Dopravní nehody v Rakousku

Minulý rok v dubnu jsem na tradičním kongresu přednesl pár praktických tipů či postřehů z mé praxe při řešení dopravních nehod a přestupků v ČR a v Rakousku. Letos jsem na ně měl navázat náhradou škody (nejen na zdraví) na obou stranách hranice. Ze známých důvodů se ale kongres neuskutečnil. Tak jsem se rozhodl, že Vám v tomto článku nejprve dopovím jeden příběh z loňské přednášky, zmíním pár nových zkušeností, které jsem za rok nabral v právním světě dopravních nehod, a trochu povím i o té náhradě škody, ale zase ne všechno, aby mi něco zůstalo na tu přednášku.
ČlánkyObčanské právoMgr. et Mgr. Michal Vávra08.06.2020

Komu zbude černý Petr?

Černý Petr je celkem oblíbená dětská hra vhodná na cesty a dovolené. Obrazně se o černém Petrovi mluví jako o smolaři, Pechvogelovi, nešťastníkovi, looserovi apod. Do letošního cestování (a nejen do něho) velmi citelně a zcela neočekávaně zasáhla pandemie Covid19.
ČlánkySprávní právoMgr. et Mgr. Michal Vávra24.06.2019

Praktické tipy při řešení dopravních nehod a přestupků v ČR a v Rakousku

Nutno říci, že při své praxi v Rakousku řeším mnoho případů spojených s dopravními nehodami a přestupky, protože Češi často řídí rychle, špatně parkují, ale bohužel jsem řešil i případy mnohem závažnější, například nedbalostní zabití z dopravní nehody. Rád bych tedy poukázal i na to, jak tyto případy řeší rakouské orgány činné v trestním řízení.
ČlánkyOstatníMgr. et Mgr. Michal Vávra28.06.2018

KJT po dvacáté šesté

Karlovarský Grandhotel Ambassador Národní dům se loni osvědčil, a proto se zde letos ve dnech 14. - 16. 6. 2018 konal již 26. ročník Karlovarských právnických dnů.
ČlánkyOstatníMgr. et Mgr. Michal Vávra08.05.2018

Právní prostor poosmé aneb jak to viděl moderátor?

Ve dnech 24.-25.4. se v polyfunkčním, velmi útulném hotelu Jezerka konal již osmý ročník odborného kongresu Právní prostor. Kromě toho, že jsem dostal od organizátorů příležitost dokončit – snad úspěšnou – pětiletku moderování (a vypadá to, pokud si to nepokazím nudným článkem, že příští rok si zase nasadím lachtanítko, jak se podle JUDr. Lasáka označuje slušivý aerodynamický head-set), dostal jsem – v duchu hesla „když si to moderoval, tak o tom napiš a napiš to tak vtipně, jak to moderuješ“ také zmocnění, abych napsal tento článek, který se ale musí vměstnat do určitého počtu znaků (což pro mne jako ukecaného advokáta není jednoduché).
ČlánkyOstatníMgr. et Mgr. Michal Vávra10.08.2017

Kongres PP 2017 očima moderátora

V období prázdnin neboli v meruňkovo-okurkové sezoně jsem se dostal k tomu, abych svýma očima zhodnotil již 7. ročník kongresu Právní prostor, který se konal v závěru dubna na tradičním místě hotelu Jezerka v blízkosti Sečské přehrady.
Přihlásit se
Zapomenuté heslo
Jěště nemáte svůj účet?
Založte si účet a získejte spoustu výhod
Elektronický časopis
Mám zájem o elektronický časopis
Mediální partneři
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři