Na odborné konferenci Právo ve veřejné správě vystoupí Ondřej Šimíček

Se svou přednáškou vystoupí na odborné konferenci Právo ve veřejné správě také Mgr. Ondřej Šimíček, právník a školitel ve společnosti ATLAS consulting. Konference se uskuteční ve dnech 5. a 6. listopadu 2014 v Hradci Králové a také letos zde vystoupí přední čeští odborníci z oblasti právní praxe i teorie s příspěvky věnovanými téměř ročním zkušenostem s novým občanským zákoníkem a dalším tématům.

Ondřej Šimíček na konferenci přednese příspěvek nazvaný "Česká obec 21. století aneb kam kráčí samospráva", který se, jak už sám název napovídá, bude týkat obecního práva a samosprávy. Pokusí se najít odpověď na otázku, kam dospěla česká obec za posledních čtrnáct let, kdy prošlo obecní právo určitým vývojem, a jaké je její postavení v systému státní správy a samosprávy dnes.

Autor by svou přednáškou rád rozpoutal diskuzi na téma pozice obce v českém právu a v systému státní správy a samosprávy, která je podle něj v současnosti stále více upozaďována přemírou zákonné regulace. Pokusí se naznačit směr, jakým by se mohlo české obecní zřízení, a postavení obce v systému státní správy a samosprávy obecně, de lege ferenda ubírat.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři