Soud odmítl žalobu na ministerstvo kvůli rouškám

Praha 29. ledna (ČTK) - Ministerstvo zdravotnictví má podle dnešního rozhodnutí pražského městského soudu pravomoc nařizovat plošné nošení roušek i v nouzovém stavu.

ČTK Česká tisková kancelář

O usnesení informoval server Česká justice. Soud odmítl žalobu, která požadovala zrušení tohoto opatření pro nezákonnost. Zároveň podle serveru uvedl, že opatření ministerstva ohledně nošení roušek není razantním zásahem do práv a svobod jednotlivců.

Žalobu podal loni v listopadu advokát Adam Černý, který zpochybnil jak pravomoc ministerstva vydat takové opatření v době nouzového stavu, tak i zákonnost postupu úřadu. Tvrdil že takovou pravomoc má pouze vláda, která tak může učinit nařízením.

Soud podle České justice připomněl svůj rozsudek ze srpna loňského roku, v němž konstatoval, že zákon o ochraně veřejného zdraví svěřuje ministerstvu pravomoc vydat plošné mimořádné opatření o nošení roušek v případě, kdy není vyhlášen nouzový stav. Podle soudu by tak bylo nesmyslné, aby takovou pravomoc ministerstvo nemělo v případě, kdy je situace ještě závažnější a nouzový stav je vyhlášen.

Soud také konstatoval, že ministerstvo splnilo i další zákonné podmínky pro vydání tohoto opatření, včetně jeho řádného odůvodnění.

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři