brexit

Děti zachráněné sirem Nicholasem Wintonem nemají nárok na český nebo slovenský pas, na německý však ano!
Brexit a GDPR

Děti zachráněné sirem Nicholasem Wintonem nemají nárok na český nebo slovenský pas, na německý však ano!

Brexit měl překvapivé důsledky v otázkách, kterými se dosud nikdo nezabýval. Ukazuje se, že československé židovské děti, kterým se podařilo odjet z Prahy do Velké Británie do konce srpna 1939 vlaky organizovanými sirem Nicholasem Wintonem, nemají obecně nárok na český nebo slovenský pas. Mají však nárok na německý pas.

Konec přechodného období Brexitu a vliv na ochranné známky a průmyslové vzory Evropské Unie

Konec přechodného období Brexitu a vliv na ochranné známky a průmyslové vzory Evropské Unie

Ačkoli Spojené království opustilo Evropskou unii již na konci ledna 2020, nyní platí přechodné období, které končí 31. prosince 2020. To znamená, že Spojené království se i nadále řídí předpisy EU. Nedochází tedy k žádným změnám v podávání nebo rozsahu ochrany ochranných známek EU a průmyslových vzorů Společenství.

Kolektiv autorů
EU chce jednat s Británií i po summitu, dále požaduje ústupky
Internet, počítač, právo

EU chce jednat s Británií i po summitu, dále požaduje ústupky

Lucemburk/Brusel/Londýn 13. října (zpravodaj ČTK) - Vyjednávání o budoucích vztazích Evropské unie a Británie sice v minulých dnech přineslo mírné pokroky, v klíčových sporných otázkách však zůstávají rozdílné postoje. Ministrům zahraničí členských zemí evropského bloku to dnes řekl hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier, podle něhož zůstávají státy jednotné i před rozhodující fází dalších "dnů a týdnů". Jeho britský protějšek David Frost naproti tomu zopakoval, že Londýn doufá ve vyřešení rozporů do unijního summitu začínajícího ve čtvrtek, přičemž čeká ústupky od druhé strany.

ČTK