brexit

Konec přechodného období Brexitu a vliv na ochranné známky a průmyslové vzory Evropské Unie

Konec přechodného období Brexitu a vliv na ochranné známky a průmyslové vzory Evropské Unie

Ačkoli Spojené království opustilo Evropskou unii již na konci ledna 2020, nyní platí přechodné období, které končí 31. prosince 2020. To znamená, že Spojené království se i nadále řídí předpisy EU. Nedochází tedy k žádným změnám v podávání nebo rozsahu ochrany ochranných známek EU a průmyslových vzorů Společenství.

Kolektiv autorů
EU chce jednat s Británií i po summitu, dále požaduje ústupky

EU chce jednat s Británií i po summitu, dále požaduje ústupky

Lucemburk/Brusel/Londýn 13. října (zpravodaj ČTK) - Vyjednávání o budoucích vztazích Evropské unie a Británie sice v minulých dnech přineslo mírné pokroky, v klíčových sporných otázkách však zůstávají rozdílné postoje. Ministrům zahraničí členských zemí evropského bloku to dnes řekl hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier, podle něhož zůstávají státy jednotné i před rozhodující fází dalších "dnů a týdnů". Jeho britský protějšek David Frost naproti tomu zopakoval, že Londýn doufá ve vyřešení rozporů do unijního summitu začínajícího ve čtvrtek, přičemž čeká ústupky od druhé strany.

ČTK
Johnson: Dohoda s EU musí být hotová do poloviny října

Johnson: Dohoda s EU musí být hotová do poloviny října

Londýn 7. září (ČTK) - Nebude-li dohoda o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií hotová do říjnového summitu unijních lídrů, pak by se obě strany měly smířit s krachem jednání a "jít dál". Před novým blokem rozhovorů mezi vyjednávacími týmy to dnes řekne britský premiér Boris Johnson, avizovala jeho kancelář. Irský ministr zahraničí Simon Coveney zároveň varoval Londýn v souvislosti se zprávou deníku Financial Times (FT), podle níž britská vláda chystá zákon, který by zneplatnil části brexitové dohody.

ČTK
Londýn zveřejnil návrh dohody s EU, vyzývá unii ke změně přístupu

Londýn zveřejnil návrh dohody s EU, vyzývá unii ke změně přístupu

Londýn/Brusel 19. května (ČTK) - Británie dnes přibližně dva měsíce po Evropské unii zveřejnila svůj návrh společné dohody o volném obchodu, který je dalším dokladem významných rozdílů v představách dvou stran po třech kolech jednání. Londýn zároveň vyostřil svá vyjádření na adresu unijní vyjednávací pozice, kterou hlavní britský vyjednavač David Frost označil za nepochopitelnou. Podle člena britského kabinetu Michaela Govea je překážkou pro uzavření dohody "ideologický přístup" EU.

ČTK
Vliv brexitu na ochranné známky Evropské unie

Vliv brexitu na ochranné známky Evropské unie

Pokud jste vlastníkem ochranné známky Evropské unie, určitě uvažujete, jaký vliv na Vaši ochrannou známku bude mít brexit. Velká Británie vystoupila z Evropské unie dne 31. ledna 2020 na základě Dohody o vystoupení. Dohodou o vystoupení bylo zároveň určeno tzv. přechodné období od 1. 2. 2020 do 31. 12. 2020 a bylo v ní mimo jiné stanoveno, jaký bude během tohoto období právní statut práv průmyslového vlastnictví ve Velké Británii.

Brexit a práva k duševnímu vlastnictví

Brexit a práva k duševnímu vlastnictví

Spojené království a EU ratifikovaly Dohodu o vystoupení, která umožnila Spojenému království opustit EU dne 31. ledna 2020 a začít přechodné období (od 1. února 2020 do 31. prosince 2020). Během této doby budou právní předpisy EU nadále fungovat stejně jako ve Spojeném království. Systém duševního vlastnictví (IP) bude pokračovat až do 31. prosince 2020.