Kongres Právní prostor 2024: Může právo zkrotit umělou inteligenci?

Nahradí AI právníky? Nejen umělá inteligence a její vztah k právu budou tématem kongresu Právní prostor 2024. Čekají nás i příspěvky týkající se novinek v pracovním a stavebním právu a nesmějí chybět ani aktuální novinky z justice.

Již 12. ročník kongresu se uskuteční 9. – 10. dubna 2024, opět v krásném prostředí hotelu Jezerka u Sečské přehrady. Právě toto místo dává kongresu zvláštní náboj a kongresový večer je díky přítomnosti všech zúčastněných nezapomenutelným zážitkem. 

Kromě zábavy se ale můžete těšit především na odborný program, který bude tentokrát rozdělen do čtyř tematických celků. Jako první nás čeká nové pracovní právo a především praktické dopady poslední novely zákoníku práce. V bloku tak vystoupí například Marie Janšová s příspěvkem nazvaným „Přežijí dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr rok 2024?“.

Následovat bude část věnovaná novém stavebnímu právu, které rovněž prošlo rozsáhlou novelizací. V tomto bloku se bude František Korbel věnovat otázce změn v požadavcích na výstavbu a povolování staveb a Lenka Bursíková aktuálním legislativním změnám a judikatuře v územním plánování. 

Zbytek programu prvního dne i začátek toho druhého bude patřit zmíněnému vztahu práva a umělé inteligence. Těšit se můžete například na příspěvek Zdeňka Kučery o AI Actu, Jindřicha Kalíška o AI a autorském právu, Martina Maisnera na téma využití AI při poskytování právních služeb, Jiří Mulák se bude věnovat trestní odpovědnosti AI a Adam Kučínský představí aktuální změny v oblasti regulace kybernetické bezpečnosti.

Nebude chybět ani tradiční justiční blok obsazený špičkami české justice. Účast přislíbili předseda Ústavního soudu JUDr. Josef Baxa, předseda Nejvyššího správního soudu Karel Šimka, místopředseda Nejvyššího soudu Petr Šuk. 

Jen z tohoto stručného výčtu je myslím zřejmé, že rozhodně je na co se těšit. Program a další informace naleznete na kongresovém webu, kde budou postupně zveřejňovány další informace. 

Do kalendářů tedy si poznačte termín 9. – 10. dubna 2024 a budeme se těšit na setkání na Seči. Přihlášku naleznete zde

Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články