zákoník práce

Kongres Právní prostor 2024: Od pracovního práva přes umělou inteligenci a kybernetickou bezpečnost až po tradiční justiční blok
Kongres Právní prostor 2024

Kongres Právní prostor 2024: Od pracovního práva přes umělou inteligenci a kybernetickou bezpečnost až po tradiční justiční blok

Letošní ročník odborného právního kongresu Právní prostor přinesl široké spektrum témat – od praktických dopadů recentních legislativních změn až po progresivní diskuse o využívání umělé inteligence v právní sféře a nových regulacích kybernetické bezpečnosti. Již XII. ročník oblíbeného kongresu byl opět nabitý zajímavými příspěvky.

redakce
Změna definice nelegální práce
Práce přesčas

Změna definice nelegální práce

Od nového roku nastaly v oblasti zaměstnanosti, agenturního zaměstnávání, ale rovněž v oblasti kontrol inspekce práce převratné změny, ke kterým došlo v důsledku přijetí několika důležitých novel – zákona o zaměstnanosti[1], zákoníku práce[2], zákona o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele a zákona o inspekci práce (dále jen „Novela“).

Kolektiv autorů
Pět otázek pro Antonína Havlíka: Zkušenosti s prací na dálku v proměnách času
Antonín Havlík

Pět otázek pro Antonína Havlíka: Zkušenosti s prací na dálku v proměnách času

Ve čtvrtém ze série rozhovorů se specialisty na pracovní právo, kteří vystoupí na dubnovém kongresu Právní prostor, pokládám otázky Antonínu Havlíkovi. S interním právníkem v Generali Česká pojišťovna a.s., ale také Právníkem roku 2012 v oboru pracovního práva či vedoucím pracovněprávní sekce Unie podnikových právníků, jsme probírali home office.