korupce

Technologické novinky a právo
Digitální a virtuální měny

Technologické novinky a právo

Evropští zákonodárci se v posledních letech prostřednictvím rozličných legislativních balíčků snaží reagovat na současný technologický stav společnosti, a nemohl jim tak uniknout ani rozvíjející se trend kryptoměn. Bylo jen otázkou času, kdy deklarované návrhy nařízení a směrnic získají reálnou podobu a jednotlivé subjekty se budou muset začít přizpůsobovat nové právní úpravě této oblasti.

Kolektiv autorů
Problematické aspekty trestání prázdných schránek - část I.
Odstoupení od konkurenční doložky zaměstnavatelem ve světle nejnovější judikatury

Problematické aspekty trestání prázdných schránek - část I.

Obsahem tohoto článku bude především obecně nastínit typické znaky společností, které vykazují znaky prázdných schránek, upozornit na problematické aspekty spojené se sankcionováním takových právnických osob (dále PO) jako obcházení zásady procesní legality či nemožnost uložení logického a účelného trestu, a to i na problematické aspekty trestního procesu od fáze prověřování až po uložení trestu v hlavním líčení.

Rath se po verdiktu soudu vrátí do vězení, Metrostav nesmí do veřejných soutěží

Rath se po verdiktu soudu vrátí do vězení, Metrostav nesmí do veřejných soutěží

Praha 21. června (ČTK) - Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath se bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Odvolací pražský vrchní soud mu dnes prodloužil dříve uložený sedmiletý trest o rok, když ho uznal vinným v takzvané druhé větvi jeho korupční kauzy.

ČTK