veřejné zakázky

Žalobce chce v kauze údajných manipulací s tendry pošty podmínky

Žalobce chce v kauze údajných manipulací s tendry pošty podmínky

Praha 1. září (ČTK) - V kauze údajných manipulací s tendry České pošty dnes navrhl státní zástupce části obžalovaných podmíněné a peněžité tresty, jednoho muže a firmu navrhl viny zprostit. Případem se již podruhé zabývá pražský městský soud. Všichni obžalovaní vinu odmítají, s obžalobou nesouhlasí ani právní zástupci firem. Soud v případu rozhodne ve středu.

ČTK
Novela zákona o zadávání veřejných zakázek a námitky k sektorovým podlimitním zakázkám

Novela zákona o zadávání veřejných zakázek a námitky k sektorovým podlimitním zakázkám

Dovolujeme si Vás informovat o dílčí, avšak významné části chystané novely zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek („ZZVZ“), která cílí na odstranění výkladových nejasností ohledně spouštění blokační lhůty při podání námitek proti zadávacím podmínkám a úkonům zadavatele při zadávání sektorových podlimitních veřejných zakázek a zakázek malého rozsahu mimo režim ZZVZ.

Kolektiv autorů
Poslanci chtějí umožnit nákupy do státních rezerv bez tendru

Poslanci chtějí umožnit nákupy do státních rezerv bez tendru

Praha 17. července (ČTK) - Správa státních hmotných rezerv (SSHR) by měla mít možnost, nakupovat ochranné prostředky proti koronaviru v případě nutnosti bez zadávacího řízení. Novelou zákona o veřejných zakázkách to chce umožnit skupina čtyř poslanců z KSČM, hnutí ANO, SPD a ČSSD. Výjimku ze zákona by měla mít správa rezerv po dobu šesti měsíců od účinnosti předlohy. Ministerstva se k návrhu staví podle připomínek pro vládu rozdílně. Podle SSHR je navrhovaná výjimka příliš úzká. Naopak Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zase pokládá změnu za nadbytečnou.

ČTK
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu