rozhovor

Rozhovor: Andrea Dvořáková - O marketingu a HR v advokátní kanceláři

Rozhovor: Andrea Dvořáková - O marketingu a HR v advokátní kanceláři

Andrea Dvořáková se věnuje marketingu v advokacii a v současné době působí na pozici Office & Marketing Managera v advokátní kanceláři Aegis Law. V následujícím rozhovoru se s námi podělila mimo jiné o to, jaké to je dělat marketing v takovém oboru, jako je právo. Přestože se s Andreou řadu let známe, nahlédnout pod pokličku její práce z trochu jiné perspektivy bylo příjemnou zkušeností.

Pět otázek pro Jiřího Kučeru

Pět otázek pro Jiřího Kučeru

Jiří Kučera je advokátem v AK Kučera & Associates a zakladatelem a předsedou správní rady Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky. Má tak blízko nejen k právu, ale i žurnalistice. V následujícím rozhovoru se proto s námi podělil hned o několik zajímavých témat, jako je plánovaný dezinformační zákon nebo například novela zákona o veřejných médiích.

Rozhovor: Helena Válková - „O mandátovém a imunitním výboru by se toho moc vědět nemělo.“ aneb interview o činnosti ve sněmovně i o právu a životě jako takovém (I. část)

Rozhovor: Helena Válková - „O mandátovém a imunitním výboru by se toho moc vědět nemělo.“ aneb interview o činnosti ve sněmovně i o právu a životě jako takovém (I. část)

V čele mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny PČR v současné době stojí prof. JUDr. Helena Válková, CSc., jež je rovněž mj. předsedkyní podvýboru pro justici, poslankyní a jednou z předních kapacit v oblasti trestního práva a lidskoprávní problematiky.

Kolektiv autorů
Rozhovor: Jitka Frischholzová – O právu v železniční dopravě
Jitka Frischholzová

Rozhovor: Jitka Frischholzová – O právu v železniční dopravě

V rámci naší série rozhovorů s podnikovými právníky dnes přinášíme rozhovor s Jitkou Frischholzovou, ředitelkou právního odboru společnosti České dráhy, a.s. Vzhledem k blížícímu se období letních dovolených se od paní ředitelky mimo jiné dozvíte, jak uplatnit svá práva při zrušení či zpoždění spoje.