rozhovor

Rozhovor: Jitka Frischholzová – O právu v železniční dopravě
Jitka Frischholzová

Rozhovor: Jitka Frischholzová – O právu v železniční dopravě

V rámci naší série rozhovorů s podnikovými právníky dnes přinášíme rozhovor s Jitkou Frischholzovou, ředitelkou právního odboru společnosti České dráhy, a.s. Vzhledem k blížícímu se období letních dovolených se od paní ředitelky mimo jiné dozvíte, jak uplatnit svá práva při zrušení či zpoždění spoje.

Rozhovor: Jan M. Passer – O Soudním dvoru i obecnějších otázkách soudního rozhodování
Jan M. Passer

Rozhovor: Jan M. Passer – O Soudním dvoru i obecnějších otázkách soudního rozhodování

JUDr. Jan M. Passer, Ph.D., LL.M., je od 6. října 2020 soudcem Soudního dvora. V Lucemburku však působí již od roku 2016. Má mezi rozhodnutími SDEU nějakého svého osobního favorita? Kde vidí hranici mezi právní a politickou otázkou? Co pokládá za největší výzvu pro současné právo EU?

Rozhovor: Soutěž Ukaž svou kreativitu nám ukázala nové možnosti, říkají vítězky
Soutěž Ukaž svou kreativitu IX.

Rozhovor: Soutěž Ukaž svou kreativitu nám ukázala nové možnosti, říkají vítězky

Vítězky soutěže „Ukaž svou kreativitu IX.“ Veronika Stratilová, Nina Veselá a Kateřina Sovíková měly možnost se v polovině dubna zúčastnit kongresu Právní prostor. Co vše jim soutěž přinesla? Kolik času zabere napsání soutěžního příspěvku? A je vlastně pro studenta práv důležité trénovat písemný projev?

Pět otázek pro Karla Šimku: O (a)politizaci justice a dalších radostech právního státu
Karel Šimka

Pět otázek pro Karla Šimku: O (a)politizaci justice a dalších radostech právního státu

Otázka vztahu práva a politiky nás provádí napříč dějinami. Dnešními úvahami nad tímto tématem nás nejen v následujícím rozhovoru, ale také na 10. jubilejním ročníku kongresu Právní prostor, který se uskuteční již 12. dubna, provede JUDr. PhDr. Karel Šimka, Ph.D., LL.M, předseda Nejvyššího správního soudu.

Pět otázek pro Marii Janšovou: Českému pracovnímu trhu může ukrajinská krize pomoci
Marie Janšová

Pět otázek pro Marii Janšovou: Českému pracovnímu trhu může ukrajinská krize pomoci

Marie Janšová z advokátní kanceláře LEGALITÉ je specialistkou na pracovní právo. Ačkoli „Ukrajina“ bude jen jedna z částí jejího příspěvku na blížícím se 10. ročníku kongresu Právní prostor, dnešních pět otázek věnujeme právě této závažné a nadmíru aktuální situaci.