rozhovor

Rozhovor: Vanessa Plavjaniková - FIFA pravidla týkající se těhotenství a mateřství musí nastolit určitý standard, který bude možné aplikovat

Rozhovor: Vanessa Plavjaniková - FIFA pravidla týkající se těhotenství a mateřství musí nastolit určitý standard, který bude možné aplikovat

V návaznosti na mezinárodní konferenci o ženském fotbale s názvem Women on the Pitch pořádanou dne 20. 10. 2023 vám přinášíme rozhovor s Vanessou Plavjanikovou, Team Lead / Legal Counsel v mezinárodní fotbalové organizaci FIFA. Jaké to je účastnit se tvorby sportovních právních dokumentů a jaká je její zkušenost se sportovními litigacemi? Jaká je práce ve FIFA? Nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Rozhovor: Barbora Steinlauf - Práva pacientů se často nedodržují
Barbora Steinlauf

Rozhovor: Barbora Steinlauf - Práva pacientů se často nedodržují

Bojuje za to, aby rodiče mohli být v nemocnicích jako doprovod hospitalizovaného dítěte. Zastává se pacientů, jimž pojišťovny nechtějí uhradit mimořádnou léčbu. Zaměřuje se na práva pacientů v závěru jejich života... Právo a zdravotnictví se protínají v mnoha rovinách a ve všech najdete advokátku Barboru Steinlauf. Brzy představí nový projekt, který má pomoci s právní osvětou v oblasti paliativní péče. Inspiraci nyní sbírá na stáži v USA.

Rozhovor: AVZ k multikriteriálnímu hodnocení veřejných zakázek
Odstoupení od konkurenční doložky zaměstnavatelem ve světle nejnovější judikatury

Rozhovor: AVZ k multikriteriálnímu hodnocení veřejných zakázek

Účastníte se procesu zadávání veřejných zakázek a preferujete při jejich zadávání důraz na kvalitu? Nebo je pro Vás snazší hodnotit či se ucházet o zakázku zadávanou pouze na cenu? Názory a postřehy k výhodám i rizikům multikriteriálního hodnocení zmiňují členové Výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky.

Rozhovor: Jiří Kučera - O novele občanského zákoníku a smlouvě o digitálním obsahu
Mgr. Jiří Kučera, advokát Kučera & Associates

Rozhovor: Jiří Kučera - O novele občanského zákoníku a smlouvě o digitálním obsahu

Novela občanského zákoníku zavedla s účinností od ledna letošního roku nový smluvní typ - smlouvu u digitálních službách. O jakou smlouvu se jedná? Co jsou digitální služby a digitální obsah a jaký je mezi nimi rozdíl? To vše nám v následujícím rozhovoru představí a přiblíží Mgr. Jiří Kučera, advokát Kučera & Associates, advokátní kancelář.

Pět otázek pro Jiřího Kokeše

Pět otázek pro Jiřího Kokeše

JUDr. Jiří Kokeš, Ph.D. je vedoucím advokátem v Aegis Law, advokátní kancelář, s.r.o. a odborníkem na finanční právo, právo kapitálových trhů a investičních fondů. Kromě toho se specializuje na právní poradenství zejména v oblasti smluvního a korporátního práva, na právo nemovitostí a duševního vlastnictví. S námi se podělil nejen o nejzajímavější dění na finančním trhu, ale třeba také o to, co postrádá v činnosti ČNB.

Pět otázek pro Patrícii Čekanovou: Obnovitelné zdroje a komunitní energetika

Pět otázek pro Patrícii Čekanovou: Obnovitelné zdroje a komunitní energetika

Ing. Patrícia Čekanová, Ph.D., prezidentka Asociace komunitní energetiky ČR, vystoupí na Kongresu Právní prostor 2023 s příspěvkem o rozvoji komunitní energetiky v ČR. V rozhovoru se podělila o své postřehy k právní úpravě komunitní energetiky a ke způsobům, jak připravit cestu k bezpečnější a zelenější budoucnosti.

Nina Veselá