Dohoda ministra spravedlnosti s Kolegiem předsedů krajských soudů: Na dlouhodobě přetížené soudy zamíří více soudců než doposud

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán předložil prezidentu republiky Miloši Zemanovi podklady ke jmenování 31 nových soudců. Vybraní kandidáti by měli nahradit soudce, kteří v rámci tzv. přirozené obměny skončili či postupně skončí ve funkci do 30. 11. 2015. V návrhu na jmenování nových soudců ministerstvo poprvé zohlednilo dlouhodobou přetíženost některých soudů.

Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti

Ministerstvo spravedlnosti

Po dohodě s Kolegiem předsedů krajských soudů jsem se rozhodl, že do dalšího jmenování nových soudců promítnu i tzv. dynamický model obsazování soudů, který nijak nezpochybňuje dosavadní systemizaci soudců stanovenou každoročně v souladu se zákonem o soudech a soudcích a vycházející z početního nápadu věcí. Smyslem dynamického modelu je posílit ty soudy, jež se potýkají se značným množstvím nedodělků, přičemž výkonnost soudců těchto soudů je nadstandardní. Týká se to zejména obvodů v působnosti krajských soudů v Ústí nad Labem a Brně, kam má být přiděleno více soudců, než je propočet na základě systemizace,“ uvedl ke jmenování nových soudců ministr spravedlnosti Robert Pelikán.     

Návrh zaslaný prezidentu republiky počítá s personálním posílením soudů v obvodu působnosti Krajského soudu v Praze (4 soudci), Krajského soudu v Českých Budějovicích (1 soudce), Krajského soudu v Plzni (1 soudce), Krajského soudu v Ústí nad Labem (6 soudců), Krajského soudu v Hradci Králové (4 soudci), Krajského soudu v Brně (7 soudců), Krajského soudu v Ostravě (7 soudců). Současně je třeba posílit i Nejvyšší správní soud (1 soudce).

Zatím poslední jmenování soudců proběhlo 7. 3. 2015.

Tiskové oddělení Ministerstva spravedlnosti ČR

krajské soudy ministr spravedlnosti jmenování soudců

Líbil se vám náš článek? Ohodnoťte ho, prosím.

Diskuze k článku 0 komentářů

Všechny komentáře se zobrazí po vstupu do diskuze

Vstoupit do diskuze

Nejoblíbenější články