Novelizace trestněprávních předpisů v roce 2021

Co vše se v trestním zákoníku o 1. 1. 2022 změní?

Lhůtu pro rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo asi nebude možné dodržet
Foto: Fotolia

Právnická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Vás zve na odborný webinář Novelizace trestněprávních předpisů v roce 2021.

Termín: 9. prosince 2021 (od 9:00 do 12:30 hod) 

Přednášející: doc. JUDr. Filip Ščerba, Ph.D., vedoucí katedry trestního práva Právnické fakulty UP (zabývá se problematikou trestání a zvláštními způsoby řízení, včetně institutu dohody o vině a trestu), asistent soudce Ústavního soudu 

Cíl webináře: Cílem webináře je zaměřit se na rozsáhlé a významné změny, které přinesla novela č. 220/2021 Sb., a které zasáhly trestní zákoník, trestní řád, zákon o soudnictví ve věcech mládeže a další předpisy. 

Obsah webináře: V rámci trestního zákoníku došlo k významným změnám zejména v úpravě trestů, ať již jde o trest domácího vězení, trest obecně prospěšných prací či podmíněné odsouzení; přehlédnout však nelze ani změny ve zvláštní části, konkrétně zavedení nové skutkové podstaty trestného činu svádění k pohlavnímu styku a zcela nového trestného činu šíření díla k propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Trestní řád doznal významných změn v oblasti činnosti Probační a mediační služby, odklonů v trestním řízení a vykonávacího řízení; významné je však i rozšíření dovolacích důvodů. V rámci semináře tedy bude nabídnuta analýza uvedených změn a interpretace nové právní úpravy. 

Místo konání: On-line přes MS TEAMS (odkaz včetně elektronických materiálů bude zaslán přihlášeným den před konáním webináře na e-mail). Aplikaci není nutné instalovat, webinář je možné sledovat také pouze prostřednictvím webového prohlížeče přes zaslaný odkaz (stačí pouze PC/tablet, reproduktor nebo sluchátka). Po skončení webináře bude rovněž všem přihlášeným zpřístupněn záznam po dobu 5 dnů. 

Cílová skupina: Webinář je určen pro soudce, státní zástupce, advokáty, policejní orgány (především Policii ČR), úředníky Probační a mediační služby ČR. 

Cena: 1 500 Kč včetně DPH 

Přihlášky a platby: uzávěrka přihlášek a plateb je 6. prosince 2021 

Přihlašovat se můžete na tomto odkaze.

Kontaktní osoba:

Mgr. Michaela Šrámková

michaela.sramkova@upol.cz 

Tel: 585 637 507


Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články