Menu

Aktuality

dTest: Znají čeští studenti mimosoudní řešení sporů?

AktualitydTest15.01.2017
dTest15.01.2017

Studenti se letos již po deváté utkají v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež v rámci soutěže Spotřeba pro život. Tento rok musí studenti prokázat své znalosti o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů a o možnostech jeho využití. Vítězné týmy se za odměnu podívají do jednoho ze sídel Evropského parlamentu. Soutěž vyhlašuje spotřebitelská organizace dTest.

„I když je způsob zpracování daného tématu vždy plně v rukou soutěžních kolektivů, v letošním ročníku soutěže studenti musí časopisy postavit hlavně na příbězích spotřebitelů, kteří se při uplatňování svých spotřebitelských práv dostali do problémů. Studenti by měli také vyhodnotit, zda spotřebitelé postupovali správně či špatně. Opomenout by neměli ani ankety k dané problematice, a to nejen mezi svými spolužáky,“ uvádí Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Soutěž je vypsána pro studenty středních škol, vyšších odborných škol a žáky odborných učilišť, mohou se jí ale účastnit samostatně i studenti a žáci zapojení do různých forem mimoškolských odborných aktivit. Každý soutěžní kolektiv reprezentuje tříčlenný redakční tým a koordinátor z řad dospělých.

Soutěží se v tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež. Studenti v něm zužitkují vlastní zkušenosti s daným tématem, mohou také zpracovat test výrobků či služeb. Soutěžní časopis má v tištěné podobě formát A4, 8 až 12 číslovaných stran obsahu a 4 strany samostatné obálky.

Zpracované časopisy mohou soutěžní týmy zasílat až do poloviny května. Poté odborná porota vybere pět soutěžních časopisů, jejichž autoři obdrží věcné ceny věnované vyhlašovatelem soutěže. První tři kolektivy obdrží spolu se svými koordinátory jako cenu zájezd do jednoho ze sídel Evropského parlamentu (Štrasburk, Brusel). Každá škola zúčastněná v národním kole soutěže obdrží zdarma předplatné tištěné verze časopisu dTest pro následující školní rok.

dTest letošní ročník soutěže vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA. Soutěž je uvedena v přehledu soutěží a přehlídek, který schvaluje a ve svém věstníku vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři