Kdo ze starostů a primátorů je nejlepší? Odpoví soutěž Svazu měst a obcí ČR

Vůbec poprvé v historii se uskuteční soutěž "Nejlepší starosta / primátor 2010-2014". Pořádá ji Svaz měst a obcí České republiky s příslibem záštity prezidenta republiky Miloše Zemana. Akce je určena pro čelní představitele měst a obcí, které jsou členy Svazu.

Foto: Redakce

V sídlech, která jsou členy Svazu, žije celkem 8 006 000 lidí,“ říká předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek a dodává: „Svaz tak zastupuje na 75 % občanů České republiky. Společně hájíme zájmy měst a obcí, například usilujeme o to, aby připravovaná legislativa byla pochopitelná pro normální lidi a ti měli dostatek informací o tom, co se chystá, znali postoje měst a obcí. Mnohé se veřejnost může dozvědět na významných akcích, kdy úplnou novinkou je právě soutěž Nejlepší starosta / primátor 2010-2014.“ 

Rádi bychom Vás tímto oslovili, ba přímo - dovolíte-li - vyzvali, k účasti v soutěži. Jsme si jistí, že se Vám během Vašeho působení v čele města / obce řada věcí povedla a stojí za to o nich dát vědět také ostatním,“ píše v průvodním mailu, který koncem minulého týdne dostali starostové a primátoři, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Jana Vildumetzová a dodává: „Další představitelé samospráv se mohou třeba právě díky Vám inspirovat a společně tak zlepšit život těch, kvůli kterým veřejná správa existuje - všech obyvatel České republiky.“ 

Jak na to? Stačí vyplnit přihlášku dostupnou pro členy Svazu na webu www.smocr.cz, přiložit fotografii a vše do 30. června poslat na e-mail: starostaroku@smocr.cz.

Vyhlášení výsledků historicky prvního ročníku soutěže “Nejlepší starosta / primátor 2010-2014“ se uskuteční 16. září 2014 od 16 hodin ve Španělském sále Pražského hradu za účasti prezidenta republiky Miloše Zemana. Na prestižní akci budou pozváni členové vlády, hejtmani a další významní představitelé veřejné správy.


Pro další informace kontaktujte:
Štěpánka Filipová, mediální zastoupení, mobil: 724 302 802, e-mail: filipova@smocr.cz
 
 
O Svazu měst a obcí ČR:
Svaz měst a obcí České republiky je celostátní, dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Svazu jsou obce a města. Svaz měst a obcí ČR je partnerem pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci. Podílí se na přípravě a tvorbě návrhů legislativních i nelegislativních opatření v oblastech týkajících se kompetencí obcí. Činnost Svazu je založena především na aktivitě starostů, primátorů a členů zastupitelstev obcí a měst, kteří se nad rámec svých povinností věnují i obecným problémům samosprávy. Svaz sdružuje více než 2 500 měst a obcí a svými členy tak čítá na 8 milionů obyvatel České republiky. Další informace najdete na www.smocr.cz.
Hodnocení článku
0%
Pro hodnocení článku musíte být přihlášen/a

Diskuze k článku ()

Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a

Související články

Další články