Menu

Aktuality

Student Agency prohrála spor o kamery sledující řidiče a stevarda

AktualityČTK28.12.2017
ČTK28.12.2017

Společnost Student Agency definitivně prohrála spor z roku 2013, kdy jí Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) zakázal umístit v autobuse kamery, které by monitorovaly prostor pro řidiče a stevarda. Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost firmy, kterou se snažila zvrátit loňské rozhodnutí Městského soudu v Praze, vyplývá ze zveřejněného rozsudku NSS. Dopravce kamery před rozhodnutím ÚOOÚ pouze testoval v omezeném počtu vozidel, do pravidelného užívání je nikdy nenasadil.

Soud již dříve potvrdil výrok úřadu, že umístění kamer v přední části vozidla by byl nedůvodný a nepřiměřený zásah do soukromí zaměstnanců. Podle Student Agency měl systém zvýšit bezpečnost zaměstnanců.

"Pro nás je celý kamerový systém komplexní bezpečnostní řešení a jeho součástí je i řídící stanoviště autobusu," uvedl před lety po výroku úřadu mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj. Záznamy z kamery v prostoru řidiče měly sloužit jako podpůrný důkaz toho, že řidič například dodržoval povolenou rychlost, a posílit tak pozici zaměstnanců v případě vyšetřování nehod, dodal mluvčí.

Kromě požadovaných kamer snímajících zaměstnance Student Agency využívá kamery snímající vozovku před autobusem a zavazadlový prostor. S tímto využitím kamer ÚOOÚ problém neměl a jejich registraci povolil.

ČTKČeská tisková kancelář
0%
Hodnocení článku
Pro hodnocení článku musíte býtpřihlášen/a
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášen/a
Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu

Partneři projektu

Všichni partneři